11 listopada odbędzie się Narodowe Święto Niepodległości. Powiat Cieszyński, Miasto Cieszyn i Cieszyński Ośrodek Kultury "Dom Narodowy" - COK zachęcają mieszkańców do udziału w obchodach.

Jak co roku 11 listopada mieszkańcy i władze Cieszyna spotkają się, by wspólnie świętować odzyskanie przez Polskę niepodległości.

Zaczniemy nabożeństwem ekumenicznym w Kościele Jezusowym o godz. 10:00. Następnie spotkamy się na Placu Wolności, gdzie odbędzie się manifestacja patriotyczna pod Pomnikiem Niepodległości. Z kolei o 12:00 odśpiewamy wspólnie na Rynku hymn.

Później będzie miało miejsce Okolicznościowe przemówienie Burmistrza Miasta Cieszyna Gabrieli Staszkiewicz i Przemarsz z Rynku, złożenie kwiatów pod tablicą upamiętniającą powołanie Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego i odśpiewanie "Roty" pod Pomnikiem Ku Czci Legionistów Śląskich Poległych za Polskę.

Po powrocie na rynek będzie miała miejsce Lekcja Śpiewania Patriotycznego. Następnie o 17.00 odbędzie się Uroczysta Sesja Rad Samorządów Ziemi Cieszyńskiej z okazji Narodowego Święta Niepodległości połączona z wręczeniem Laurów Ziemi Cieszyńskiej - Teatr im. A. Mickiewicza w Cieszynie.
Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter