Cieszyński Ośrodek Kultury "Dom Narodowy" - COK zaprasza na kolejne Dni Kultury Żydowskiej! Tegoroczna edycja wydarzenia będzie trwała od 4 do 10 listopada.

Dziś (tj. piątek 5.11) o godzinie 14:00 w sali widowiskowej COK "Dom Narodowy" będzie miała miejsce prelekcja i otwarte spotkanie Henryki Brańczyk dla młodzieży szkolnej "Józef Kornblum jako izraelski pisarz kochający Ziemię". Natomiast o godz. 18:00 „Muzyka żydowska na przestrzeni wieków” – koncert Leszka Kalety i artystów Państwowej Szkoły Artystycznej im. Pawła Kalety w Czeskim Cieszynie (bilet - 20 zł w COK).

Jak prezentuje się reszta programu?

6 listopada

13:00 w sali widowiskowej COK "Dom Narodowy": „Dopisani do Listy Schindlera” – prezentacja filmu oraz spotkanie z Pawłem Stanieczkiem, kustoszem Izby Oświęcimskiej w Goleszowie.

17:00 w salce w Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Cieszynie: „Pomiędzy protestantyzmem i judaizmem – dylematy tożsamości religijnej na przełomie XIX i XX wieku” – spotkanie z Emanuelem Machnickim

7 listopada

9:00 w COK „Dom Narodowy”: „Warsztaty tańca żydowskiego” – dla szkół średnich, prowadzone przez Dorotę Herok.

10:00 w COK „Dom Narodowy”: „Dawno temu w miasteczku” – warsztaty dla dzieci przedszkolnych prowadzone przez Katarzynę Niewczas z Muzeum Żydów Polskich POLIN.

16:00 w COK „Dom Narodowy”: „Spotkania z kulturą żydowską” – warsztat i spotkanie z Katarzyną Niewczas z Muzeum Żydów Polskich POLIN.

18:00 w Galerii Ceglanej, COK „Dom Narodowy”: „Jesziwa / Ješiva”– wernisaż wystawy fotografii Jindřicha Buxbauma / zahájení vystavy fotografií Jindřicha Buxbauma.

8 listopada

9:00 w COK „Dom Narodowy”: „Warsztaty tańca żydowskiego” – dla szkół średnich, prowadzone przez Dorotę Herok.

13:00 w sali widowiskowej COK „Dom Narodowy”: „Relacja z pobytu i wolontariatu w Izraelu" – spotkanie i prezentacja multimedialna Witolda Strumpfa

16:00 w Kawiarni Literackiej AVION: „Pieszo przez Izrael” – prelekcja multimedialna Wiesława Legierskiego na temat samodzielnych wypraw do Ziemi Świętej, grupy śmiałków i wytyczania nowych szlaków z kilku ostatnich lat

18:00 w Hotelu Liburnia: „Wieczór Szabatowy” – gość specjalny Vlasta Labaj - Chabibulin, prowadząca: Dorota Herok.

9 listopada

14:00 w COK „Dom Narodowy”: „Relacja uratowanego Dziecka Holokaustu”– spotkanie z Miladą Hlubikovą z Příboru (RC).

16:00 w COK „Dom Narodowy”: „Polskie korzenie Izraela” – wykład Witolda Strumpfa.

18:00 w COK „Dom Narodowy”: „Psalmy” – koncert w wyk. Pauliny i Szymona Statecznych z zespołem.

10 listopada

7:00 Podróże z Kulturą:  Śladem morawskich Żydów – informacje i zapisy pod nr tel. 668 860 354.

Serdecznie zapraszamy do brania udziału w nadchodzących wydarzeniach.
Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter