6 listopada w murach Katolickiego Liceum im. św. Melchiora Grodzieckiego w Cieszynie odbyło się uroczyste otwarcie wystawy zdjęć autorstwa księdza Andrzeja Kozubskiego „Moje czasoprzestrzenie”.

 - Chciałbym, żeby w naszej szkole – na tej ścianie korytarza, rozpoczynając od zdjęć ks. Andrzeja – swoje miejsce zajęły również zdjęcia osób, które chciałyby dzielić się z nami swoją pasją... które chciałyby pokazać nam świat swoimi oczami. Dzisiejszy dzień to początek nowej inicjatywy – mówił ksiądz Tomasz Sroka, dyrektor katolickich placówek w Cieszynie.

Wystawa, która powstała na dolnym korytarzu szkoły, bez dwóch zdań uchwyciła piękno spotkania z rzeczywistością. Każde ze zdjęć jest dowodem na barwność świata, jego odmienność, zagadkowość, cud – ukryty, w pozornie zwykłej rzeczy.

- Celem wystawy nie jest to, bym chwalił się dzisiaj swoimi zdjęciami. Raczej, chciałem wam nimi przekazać , że fajnie jest mieć swoje pasje – podkreślał ks. Kozubski, który fotografią, jak sam przyznaje zajmuje się już od dawna.

 - Jako dziecko otrzymałem od mamy aparat fotograficzny, który ona z kolei otrzymała od swojego ojca. Tak rozpoczęła się moja przygoda z fotografowaniem, która pozostała do dziś. W szkole podstawowej brałem udział w spotkaniach kółka fotograficznego. Wówczas fotografia wyglądała inaczej, bo wiązała się z wywoływaniem zdjęć w ciemni… - opowiadał autor zdjęć.

Tego dnia nie zabrakło oczywiście pytań do autora, wspomnień i śmiechu. 

Z całą pewnością zdjęcia, które zdobią szkolne mury pozostaną w pamięci uczniów na dłuższy czas. U jednych rozpalą marzenia o podróżach, innych zachęcą do własnych ujęć. I dobrze, bo taki był cel – mieć pasję i czerpać z niej radość.
Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter