Swoboda wyobraźni, odrzucenie rygorów logicznych i przyczynowo - skutkowych, zaburzenie porządku czasowego, zmienna przestrzeń i tajemnicza atmosfera… to wszystko zamknięte jest w zdjęciach Sebastiana Basto Żebrowskiego, które będzie można obejrzeć podczas listopadowej wystawy w Galerii Zmiennej Szpitala Śląskiego w Cieszynie.

Jak widać sztuka nie tylko gromadzi się w muzeach, salach wystawowych i pięknych galeriach… ale dociera również tam, gdzie tętni codzienne życie. Jest obecna, gdy załatwiamy zwykłe sprawy, czekamy na swoją kolej, albo zmęczeni przysiadamy na krześle. Nie inaczej jest również ze sztuką, którą prezentuje już po raz kolejny Galeria Zmienna, znajdująca się w Zespole Poradni Specjalistycznych Szpitala Śląskiego w Cieszynie (Pawilon Diagnostyczno-Zabiegowy). Tym razem jednak swoimi pracami dzieli się z nami Sebastian Basto Żebrowski - rodowity skoczowianin, znany fotograf, specjalizujący się w szeroko rozumianej fotografii krajobrazu oraz podróżniczej.

- Jest także twórcą projektu FotoWypad, który przenosi grupę zaangażowanych fotografów w ciekawych miejsca fotograficznie w Europie i Polsce – wyjaśnia Barbara Karnas z sekcji promocji zdrowia Szpitala Śląskiego w Cieszynie - Ekspozycja „Onirycznie” przenosi nas w świat snu. Prezentowane prace kreowane na podobieństwo marzeń, irracjonalne, sprzeczne z zasadami prawdopodobieństwa wywołują dodatkową potrzebę smaku i zapachu, a także doznań słuchowych. Fotografie przenoszą widzów w tajemny świat, gdzie koniecznie chce się znaleźć, być i przeżyć. Wstęp bezpłatny. Serdecznie zapraszamy.

- Zdjęcia są pokłosiem moich licznych wypraw – mówi autor i skromnie dodaje – tak odbieram miejsca, w których jestem, tak je czuję. Mam nadzieję, że prezentowane fotografie spodobają się.

fot. Szpital Śląski w Cieszynie
Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter