To już dziewiąty raz kiedy, uczniowie i absolwenci I Liceum Ogólnokształcące im. A. Osuchowskiego w Cieszynie wystąpili w Koncercie Charytatywnym „Z serca dla serc” na rzecz Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii im. prof. Zbigniewa Religii w Zabrzu.


Podczas piątkowego wydarzenia sceną Teatru A. Mickiewicza zawładnęła utalentowana młodzież cieszyńskiego liceum dając popis swoich umiejętności wokalnych, instrumentalnych, a także teatralnych. A wszystko osadzone w klimacie relacji męsko-damskich. 

Kiedy wystąpili po raz pierwszy w 2010 roku na deskach cieszyńskiego teatru, chyba nikt nie przypuszczał, że wydarzenie wpisze się na stałe w kalendarz jesiennych koncertów nad Olzą. Początkowo miała to być jednorazowa przygoda, która jednak rozpaliła serca wielu mieszkańców Ślaska Cieszyńskiego. Dziś o dorocznym koncercie nie trzeba wiele przypominać, kreatywność młodzieży, ale też zaangażowanych w ideę nauczycieli procentuję wypełnioną do granic możliwości widownią. 

Lata dobrej współpracy cieszyńskiego ogólniaka z fundacją owocują. Płynące znad Olzy wsparcie, a także widoczne zaangażowanie, zarówno uczni jak i kadry pedagogicznej zostało docenione przez zabrzańskich przyjaciół. Podczas dorocznej gali, która odbyła się dwa tygodnie temu w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu, cieszyńskie liceum zostało uhonorowane statuetką „Przyjaciel Fundacji”. 

Z wyróżnienia cieszy się dyrektor szkoły Jolanta Dawidowicz-Macura.

- Jesteśmy bardzo dumni, że ta statuetka trafiła w ręce nas i możemy się nią szczycić. Dzisiaj tą radością dzielę się z państwem, ale jednocześnie chcę pamiętać o tych, którzy w sztafecie pokoleń doprowadzili nas do tego miejsca. Nasza współpraca z kardiochirurgią rozpoczęła się formalnie trochę później. Dzisiaj gramy dziewiąty koncert, natomiast formalna współpraca zaczęła się podpisanym aktem patronackim w 2014 roku. My dajemy ten koncert, czyli ziarno do niebywałego spichlerza, którym jest fundament polskiej nauki - podkreślała.

Foto i tekst Krzysztof TelmaPodziel się artykułem:
FaceBook  Twitter