Jasełkowa Opowieść osadzona w czasie II Wojny Światowej uświadamia nam, że droga do odnalezienia Boga niekiedy prowadzi nas przez trudne doświadczenia życiowe.

Bóg przychodzi na świat, nawet gdy pojawia się w nim niepokój, niepewność i brak miłości, ale to Jego narodzenie może dać nam siłę i moc do narodzenia się na nowo. Właśnie o tym przypomnieli nam uczniowie z Zespołu Szkół Budowlanych im. Stefana Grota Roweckiego w Cieszynie, którzy na scenie Cieszyńskiego Ośrodka Kultury „Dom Narodowy” wystawili w Święto Objawienia Pańskiego Jasełka Wojskowe. 

- Pismo Święte, Ewangelie i poszczególne księgi, to nie jest tylko słowo, które przekazuje wyłącznie historie. To jest słowo, które wciąż jest żywe. Boże Sowo dokonuje się w naszym życiu i w takiej formie chcemy wraz z uczniami przekazać tę żywą ewangelię - wyjaśniał przygotowujący grupę ks. Jakub Jakub Kuliński.

Inspiratorem przedsięwzięcia był ks. Jacek Gracz proboszcz parafii św. Marii Magdaleny w Cieszynie.

- To ksiądz Jacek Gracz wpadł na ten pomysł, zachęcił nas, potem motywował ... To przedstawienie jest wyrazem wdzięczności dla niego i jemu jest dedykowane - dodał ks. Jakub Kuliński. 

A co o przedstawieniu mówi sam proboszcz cieszyńskiej parafii?

- To przedstawienie jest mi bardzo bliskie, ponieważ w seminarium duchownym, kiedy uczyłem się na księdza - dokładnie 32 temu przygotowaliśmy przedstawienie - Jasełka Żołnierskie. Dziękuję naszej młodzieży za przypomnienie mi przedstawienia i chylę czoło przed nimi, dlatego, że przygotowali Jasełka w warunkach szkolnych, co jest bardzo trudne zważywszy na szereg zajęć i obowiązków – podkreślał ks. Jacek Gracz.   

Foto i tekst Krzysztof Telma 


Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter