W dniu 08.01.2020 w Zespole Szkół Budowlanych, w Cieszynie odbył się XI Międzynarodowy Przegląd Kolęd. 

W przeglądzie tym wzięły udział grupy muzyczne oraz soliści z Zespołu Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych w Cieszynie, Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Cieszynie, Szkoły Organizacji i Zarządzania w Cieszynie, Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Skoczowie, Zespołu Szkół Technicznych w Cieszynie, Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego w Cieszynie oraz ZSB. Wystąpiły  również artystki z partnerskiej szkoły z Czech, jaką jest Středníškola z Hawierzowa.

Wszyscy artyści przedstawili wysokie umiejętności wokalne, ciekawe aranżacje oraz interesujące instrumenty muzyczne. Słyszeliśmy tradycyjne polskie kolędy, np. „Pośpieszcie o wierni”, pastorałki „Oj, maluśki, maluśki”; popularne pieśni polskie, np. „Kolędę dla nieobecnych”, „Uciekali” oraz zagraniczne przeboje, takie jak Letitsnow. 

W XI Międzynarodowym Przeglądzie Kolęd w ZSB wzięli udział dyrektorzy szkół partnerskich z Czech i Słowacji; Joanna Mętel reprezentowała Wydział Edukacji Starostwa Powiatowego w Cieszynie. Tegoroczne spotkanie kolędowe w ZSB uświetnił swoim występem Dariusz Itner. Uczestnicy koncertu ze wzruszeniem wysłuchali znanych utworów bożonarodzeniowych. Na zakończenie solista przypomniał pieśń „Choć tyle żalu w nas” i wszyscy zebrani, trzymając się za ręce, śpiewali refren „…Przekażcie sobie znak pokoju, przekażcie sobie znak”.    

 Po zakończonym koncercie dyrektor ZSB Adam Wojaczek gorąco i serdecznie dziękował wszystkim artystom i gościom za udział we wspólnym kolędowaniu. Dekoracje, które wypełniły salę gimnastyczną ZSB wykonały uczennice klasy IVB oraz uczniowie klas IB i ID pod kierunkiem Krzysztofa Wilde w Centrum Kształcenia Praktycznego w Bażanowicach. 

XI Międzynarodowy Przegląd Kolęd zorganizowała Joanna Lazar-Chmielowska. ZSB w Cieszynie serdecznie zaprasza utalentowaną młodzież powiatu cieszyńskiego do wzięcia udziału w następnej edycji!

tekst i foto: mgr Joanna Lazar - Chmielowska

 

 

Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter