Noworoczne Kolędowanie z Zespołem Pieśni i Tańca Ziemi Cieszyńskiej im. Janiny Marcinkowej to prawdziwa gratka dla miłośników folkloru. W sobotę sala widowiskowa w siedzibie cieszyńskich "Zespolaków" szybko wypełniła się sympatykami zespołu. Przed publicznością wystąpił m. in. Chór Jubileuszowy, Kapela Ludowa, a także najmłodsi członkowie Zespołu w repertuarze kolęd i pastorałek okraszonych rodzimym folklorem.

W okresie noworocznym zespół co jakiś czas występuje dla szerszej publiczności na deskach Teatru A. Mickiewicza w niezwykłym widowisku muzyczno-tanecznym „Nad Betlejem”, podczas sobotniego koncertu można było zobaczyć jasełkową opowieść w nieco innej wersji.

- Zaprezentujemy Jasełka Cieszyńskie w muzyce Władysława Rakowskiego, a w choreografii Janiny Marcinkowej, które co jakiś czas staramy się reaktywować i pokazywać naszej publiczności w cieszyńskim teatrze . Dziś zaprezentujemy wersję koncertową, czyli skrót muzyczny tego widowiska - wyjaśniał Piotr Gruchel, kierownik muzyczny zespołu.

Wydarzenie wpisuje się w tegoroczne obchody 70- lecia Zespołu i jest kolejnym punktem, obszernego programu artystycznego zaplanowanego na ten rok.

Foto i tekst Krzysztof Telma

Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter