Blisko dwa miesiące temu gościli na scenie cieszyńskiego teatru w przedstawieniu "Gość Oczekiwany", teraz powracają z żywą ewangelią w Jasełkach Tradycyjnych.

Dziś odbył się tegoroczny spektakl premierowy, przez kolejnych dziesięć dni blisko 150 aktorów-amatorów rozpalać będzie serca publiczności goszczących w Cieszynie nawet z odległych krańców kraju.
Mimo, iż od pierwszego spektaklu minęło ponad trzydzieści lat, ta niezwykła forma ewangelizacji mocno osadzona w beskidzkim klimacie, wciąż przyciąga nad Olzę wielu wielbicieli kolędowania. Co roku to niezwykłe przedstawienie ogląda kilka tysięcy widzów.

W czym tkwi siła i fenomen beskidzkiego kolędowania?

Ci, którzy obejrzeli spektakl doskonale już to wiedzą. Przygotowane z wielkim rozmachem wydarzenie muzyczne zachwyca nie tylko wspaniale dopracowanymi detalami, ale przede wszystkim emanującą ze sceny serdecznością i rodzinną atmosferą.

Wielu z występujących dziś na scenie osób, zaczynało swoją przygodę z aktorstwem jako dziecko. Przez kilkadziesiąt lat działalności, zespół wychował kolejne pokolenia aktorów głoszących dobrą nowinę. Wspaniałą scenografię uzupełniają kolędy i pastorałki bliskie sercu tak wielu Polaków.

Foto i tekst Krzysztof TelmaPodziel się artykułem:
FaceBook  Twitter