14 lutego na cieszyńskim Rynku odbędzie się "1 walentynkowa akcja krwiodawstwa służb mundurowych". Krew będzie można oddać w specjalnym ambulansie, który stanie na rynku w godzinach od 10 do 15. W akcji wezmą udział służby mundurowe z całego powiatu cieszyńskiego, a także mieszkańcy miasta oraz okolic. Patronat nad wydarzeniem objął Komendant Straży Miejskiej w Cieszynie mgr Jacek Bąk.

- Pracownicy Straży Miejskiej w Cieszynie to ludzie z krwi i kości. Pomagają w wielu sytuacjach, a swoją krwią chcą się podzielić. Dlatego też pracownicy SM w Cieszynie wpadli na pomysł przeprowadzenie pierwszej wspólnej akcji honorowego krwiodawstwa wszystkich służ mundurowych w dniu 14 lutego 2020 roku na cieszyńskim rynku w godzinach 10,00 do 15,00 odbędzie się akcja, w której udział wezmą Straże Miejskie powiatu cieszyńskiego, Krwiodawstwo Cieszyn, Komenda Powiatowa Policji w Cieszynie, Służba Więzienna w Cieszynie, Batalion 13 Śląskiej Brygady Obrony Terytorialnej w Cieszynie, Państwowa Straż Pożarna w Cieszynie, Ochotnicze Straże Pożarne w Cieszynie, a także pozostałe służby mundurowe z całego powiatu cieszyńskiego. Postaramy się też pokazać namiastkę naszego sprzętu. Zachęcamy także wszystkich, którzy będą chcieli wziąć udział, do oddania krwi - mówi mgr Jacek Bąk, komendant cieszyńskiej Straży Miejskiej.

Warto dodać, że krew jest niezbędna do życia, a każdego dnia potrzeba setki litrów krwi, aby komuś pomóc wrócić do zdrowia lub uratować życie. Niestety krwi nie możemy wyprodukować, ale możemy się nią podzielić. Podczas pobierania krwi personel medyczny pobiera od nas 450ml tego cennego dla życia płynu.

Mundurowi zapraszają! Gorąco zachęcamy wszystkich do udziału!

Tekst i plakat: P.Staroń

Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter