W środę w sali konferencyjnej w Oranżerii Zamku Cieszyn odbyło się doroczne spotkanie przedstawicieli świata biznesu z przedstawicielami samorządu miejskiego i powiatowego. To ważne spotkanie jest okazją nie tylko do podsumowań, wymiany doświadczeń, nawiązania kontaktów czy poznawania nowych planów, ale również do uhonorowania firm "Jubilatów" oraz wręczenia Paszportów Przedsiębiorcy firmom, które stawiają przy współpracy z Zamkiem Cieszyn pierwsze kroki we własnym biznesie.

W gronie firm uhonorowanych Paszportem Przedsiębiorcy znalazły się: Martyna Szczepaniak-Woźnikowska szkoła językowa “Logos”, Kinga Waligóra “WALKIR”– doradztwo BHP oraz Katarzyna Piszczek sklep odzieżowy “Black Star”. Ponadto wręczono wyróżnienia firmom, które od wielu lat rozwijają rynek gospodarczy nad Olzą. Tutaj Zamek Cieszyn wyróżnił: Alicja Bąk- Żerebiec “AB Design” 5 lat, Spółdzielnia Socjalna “Ofka” 5 lat, Kancelaria “Powiernik” 10 lat, Łukasz Kocur “Catering Żarełko 10 lat, Sebastian Mucha “Centrum odszkodowań 10 lat oraz Bartosz Tyrna “Delta Partner” 20 lat działalności.

W czasie spotkania zostały również przedstawione najważniejsze zadania, jakie stoją przed miastem w 2020 roku. Poruszono kwestię m. in. Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego dla Śródmieścia Cieszyna, o którym mówił Arkadiusz Skowroński, Naczelnik Wydziału Strategii i Rozwoju Miasta Urzędu Miejskiego w Cieszynie.

Wcześniej jednak głos zabrała Burmistrz Miasta Cieszyna Gabriela Staszkiewicz.

- Myślę, że mamy za sobą dobry rok, a przed sobą pewnie jeszcze lepszy. Cały czas mamy nadzieje, że mimo tych zawirowań, które towarzyszą, ale też są związane z inwestycjami, które chcemy prowadzić w centrum miasta, będziemy w stanie jakoś tak poukładać, aby ani państwu jako przedsiębiorcom, ani nam nie sprawiała ta przyszła rewitalizacja ul. Głębokiej, aż takiego problemu - zaznaczyła burmistrz.

Uczestnicy spotkania poznali także plany dotyczące nadchodzących wydarzeń organizowanych przez Zamek Cieszyn. Wspomniano również o zbliżających się 15 urodzinach, które będą obchodzone w dniach 21-23 luty i będą obfitować w szereg ciekawych rozmów, prezentacji, warsztatów czy koncertów.

- Warto przyjść na prezentację najciekawszych dyplomów i to jest co roku wydarzenie. W piątek o 16-tej chcemy porozmawiać z ks. Adamem Bonieckim, ale nie o polityce, ale o starości. W sobotę natomiast istotnym punktem programu będą warsztaty “Projektowanie dla demencji“ to jest rzecz niebywała, dlatego koniecznie trzeba w nich uczestniczyć - zdradza Ewa Gołębiowska – Dyrektor Zamku Cieszyn.

Działający od wielu lat nad Olzą Klub Przedsiębiorcy przygotowuje przedsiębiorczych mieszkańców Śląska Cieszyńskiego do rozpoczęcia własnej działalności gospodarczej. Co roku organizuje wiele szkoleń, warsztatów czy spotkań, które są odpowiedzią na to jak lepiej pokierować własną firmą nie tylko w momencie rozpoczynania działalności, ale również w sytuacjach kiedy będzie się trzeba zderzyć z twardymi regułami rynku gospodarczego. Takie inicjatywy jak „ABC Przedsiębiorczości”, Światowy Tydzień Przedsiębiorczości czy Letnia Szkoła Designu, to tylko niektóre pomysłów Zamku Cieszyn, które cieszą się od lat zainteresowaniem.

Foto i tekst Krzysztof Telma

Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter