Msze św., odwiedziny chorych przez duszpasterzy i biskupów w szpitalach – to stałe punkty diecezjalnych obchodów Światowego Dnia Chorego. 11 lutego i w dniach kolejnych odbędą się one już po raz dwudziesty ósmy, a w ich przygotowanie włączają się zakony, hospicja, medycy oraz wspólnoty parafialne. Organizatorzy apelują o jak najliczniejszy udział zwłaszcza osób chorych oraz o pomoc w ich dotarciu na Eucharystie.

Papież Franciszek w orędziu na tegoroczny Światowy Dzień Chorego, przywołując słowa Jezusa: Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię (Mt 11, 28) zapewnia, iż mamy do czynienia z wyraźnym przejawem solidarności Syna Człowieczego wobec ludzkości dotkniętej smutkiem i cierpieniem. Papież Franciszek koncentruje też uwagę na sprawie godności ludzkiego życia.

W diecezji bielsko-żywieckiej o godz. 14.00 zaplanowano Mszę św. pod przewodnictwem bp. Romana Pindla i odwiedziny chorych w Szpitalu Śląskim w Cieszynie. O godz. 10.00 bp Piotr Greger modlić się będzie podczas nabożeństwa w stacjonarnym Hospicjum św. Jana Pawła II w Bielsku-Białej. Kilka godzin później, o godz. 13.00, sprawować będzie Eucharystię w kaplicy sióstr serafitek, a następnie odwiedzi pacjentów Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Oświęcimiu. O 15.00 odmówi także koronkę do Bożego Miłosierdzia w oświęcimskim hospicjum. Tu także zaplanowano odwiedziny chorych.

Światowy Dzień Chorego przypada zawsze 11 lutego, we wspomnienie Matki Bożej z Lourdes. Został ustanowiony przez św. Jana Pawła II 13 maja 1992 roku, w dniu 75. rocznicy objawień fatimskich i 11. rocznicy zamachu na życie papieża.

Diecezja bielsko-żywiecka.

Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter