Chcemy być wiecznie młodzi. Ale czy musimy? Starość może być przygodą, w którą wyruszy wielu z nas. Dobrze, żeby czekały na nas przyjazne, mądrze zaprojektowane przystanie. Zapraszamy młodych i starszych do rozmowy na temat, którego zbyt często unikamy.

Naszym gościem będzie ks. Adam Boniecki, którego zapytamy o to, czy starość naprawdę się Panu Bogu nie udała? Razem z Agnieszką Cieślą i Janem Cieślą, Petem Kercherem, Justyną Kucharczyk i Päivi Tahkokallio będziemy zastanawiać się nie tylko nad tym, czy świat jest do przeprojektowania, ale jak to zrobić? Marelna Meyer poprowadzi spotkanie warsztatowe dla projektantów i architektów pokazujące jak projektować dla demencji.

Otworzymy kolejną odsłonę wystawy Graduation Projects, czyli Międzynarodowego przegląd projektów dyplomowych. Będzie też można spotkać się z ich autorami i posłuchać, dlaczego zajęli się takim właśnie tematem. Przypomnimy w modernistycznej willi historię cieszyńskiej fabryki mebli giętych Józefa i Jakuba Kohnów, a takżeopowiemy o działających do dziś markach Paged i Fameg, kontynuatorach thonetowskiej tradycji. Będzie też można pomyszkować po Cieszynie,
odwiedzając miejsca, które niekoniecznie trafiły na pierwsze strony przewodników.  A że jest to urodzinowe spotkanie, nie zabraknie okazji do złapania oddechu i zabawy – mamy nadzieję, że w międzypokoleniowym gronie.

Więcej informacji na ten temat: www.zamekcieszyn.pl

I
nformacja prasowa i zdjęcia - Zamek Cieszyn.
Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter