18 lutego 2020 roku odbędzie się wykład, który wygłosi ks. dr Andrzej Abdank-Kozubski - wykładowca w Zakładzie Filozofii Chrześcijańskiej Wydziału Teologicznego UŚ. 

Wykład "Kto pyta, nie błądzi" realizowany będzie w ramach spotkania sekcji "Przeszłość i teraźniejszość" cieszyńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Spotkanie odbędzie się w Bibliotece miejskiej w Cieszynie na ulicy Głębokiej 15 o godzinie 16:00. Na wydarzenie obowiązuje wstęp wolny.

- Pytania stanowią jeden z najważniejszych czynników kształtujących człowieka jako istotę różną od całego świata przyrody. Opanowywanie sztuki mówienia rozpoczyna się od zadawania pytań: co to? kto to? by w późniejszym czasie stały się początkiem prawdziwej mądrości. Pytania bowiem prowokują do zadumy i do stopniowego przechodzenia w życiu od wielce spektakularnego i w dzisiejszych czasach nie wymagającego wiele „wiem” do skromnego i pokornego ale mozolnie zdobywanego „rozumiem”. Ale to właśnie owo „rozumiem” jest konstytutywną cechą naszego człowieczeństwa - możemy przeczytać na stronie wydarzenia.

Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/610627626388954/?active_tab=about.
Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter