O tym jak ważna jest motywacja, która towarzyszy praktyce podejmowania postu przypomniał bp Roman Pindel pod koniec modlitwy różańcowej, transmitowanej 31 marca 2020 r. z kaplicy kurialnej za pomocą Facebooka, You Tube i Twittera. Biskup zwrócił uwagę na to, że poszczenie, jak wskazują słowa Jezusa w Ewangelii, musi być integralnie złączone z modlitwą.

Jak zauważył biskup, Jezus, który zna żydowskie zwyczaje dotyczące postu i świadomy jest nadużyć z tym związanych, zwraca uwagę na motywacje towarzyszące podejmowaniu tej praktyki.

„Nie wolno dla ludzkiego oka czynić grymasów, upodobniać się do człowieka bardzo poszczącego. Wręcz przeciwnie. Z taką właściwą swadą i swobodą bliskowschodnią Jezus mówi: raczej się namaść, wyglądaj nawet bardziej elegancko, nie daj poznać po sobie, że pościsz. Post zwykle dodajemy do modlitwy. Owocem postu ma być to, co się staje w naszym sercu. A jeżeli Bóg wysłucha naszą modlitwę połączoną z postem, to dziękujmy Mu za to” – podkreślił biskup.

Modlitwa różańcowa z biskupem ordynariuszem, biskupem pomocniczym, wikariuszem generalnym i księżmi pracującymi w kurii transmitowana jest codziennie o 20.30. Można się włączyć w rozważania kolejnych tajemnic Różańca poprzez media społecznościowe.

źródło: Diecezja Bielsko-Żywiecka

Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter