Od 1 kwietnia wprowadzono m. in. zakaz korzystania z parków, skwerów czy zielonych terenów rekreacyjnych. Lokalne samorządy, zgodnie z nowymi zarządzeniami wprowadziły nowe zakazy w życie. W Cieszynie m. in. w Lasku Miejskim, obok wcześniej już wyłączonego z użytku placu zabaw pojawiły się na ścieżkach prowadzących do rezerwatu barierki blokujące wejście oraz taśmy ostrzegawcze. Taka sytuacja utrzyma się do odwołania.

- Żeby opanować rozprzestrzenianie się wirusa w Polsce, jesteśmy zmuszeni podjąć kolejne kroki. Większość Polaków stosuje się do wydawanych zaleceń, jednak wciąż zdarzają się sytuacje, które narażają nas wszystkich na ryzyko zarażenia. Przykłady z innych krajów pokazują, że kluczem do ograniczenia zakażeń jest maksymalne ograniczenie kontaktów. Za wszelką cenę musimy zahamować tempo, w jakim dochodzi do dalszej transmisji wirusa. Bądźmy ostrożni i stosujmy się do nowych zasad! - czytamy w informacji zamieszczonej na stronie rządowej.

Nierespektowanie nowych przepisów może słono kosztować. Zgodnie z rozporządzeniem za złamanie zakazu grozi mandat w wysokości 5 tys. złotych. Zakaz nie obowiązuje przedstawicieli służb mundurowych w czasie podejmowanych interwencji oraz osób wykonujących czynności zawodowe.

Foto i tekst Krzysztof Telma
Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter