100 piernikowych serc to dar od jednej z parafianek z parafii w Leśnej dla krwiodawców, którzy zgłoszą się 18 maja br., w dniu setnych urodzin Jana Pawła II, do punktu poboru krwi w Bielsku-Białej. Leśniańska parafia pierwotnie sama chciała uczcić okrągłe urodziny papieskie, organizując zbiórkę krwi z udziałem 100 krwiodawców ze swego grona. Plany pokrzyżowała pandemia koronawirusa Covid-19.

Jak poinformował proboszcz parafii św. Michała Archanioła w Leśnej ks. Piotr Sadkiewicz, ponieważ akcje wyjazdowe związane ze zbiórką krwi zostały zawieszone, planowane przedsięwzięcie pod nazwą „Dar 100 litrów krwi na 100 lat” musiało zostać zmodyfikowane. „Nasza parafianka pani Irenka jak postanowiła, tak zrobiła i upiekła 100 piernikowych serc dla dawców krwi. Zostaną one rozdane wśród tych, którzy zgłoszą się do punktu poboru krwi w Bielsku-Białej 18 maja – w dniu setnych urodzin św. Jana Pawła II” – poinformował kapłan i jednocześnie przypomniał, że w centrach krwiodawstwa brakuje obecnie prawie wszystkich grup krwi, gdyż w związku z sytuacją pandemii mniej osób oddaje ten drogocenny dar ratujący życie.

Pracownicy centrów przestrzegają wszystkich procedur bezpieczeństwa i higieny, jak mierzenie temperatury czy zachowanie odległości między dawcami.

Ks. Sadkiewicz poinformował także, że w rocznicę urodzin papieża, dzięki ofiarności sponsora, wspólnota zakupi 10 nowych łóżek rehabilitacyjnych do parafialnej wypożyczalni. „Ten papież był niezwykle blisko ludzi chorych, sam zmagając się z krzyżem choroby. W ostatnich dniach życia sam przykuty do łóżka” – przypomniał kapłan znany m.in. z długoletniego zaangażowania na rzecz promowania idei transplantacji.

Diecezja bielsko-żywiecka.

Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter