Ambulatorium Beskidzkiego Centrum Onkologii w Bielsku-Białej otrzymało od bielsko-żywieckiej Caritas kolejną partię pomocy w związku z epidemią. To jedna z wielu placówek, którą wspiera diecezjalna Caritas od samego początku zmagań z Covid-19.

Do bielskiego szpitala onkologicznego trafiły środki dezynfekcyjne, ręczniki papierowe, papier toaletowy, maseczki chirurgiczne, woda mineralna, rękawiczki jednorazowe oraz przyłbice. Produkty mają być wsparciem dla personelu medycznego, który z ogromnym oddaniem służy ludziom chorym i zakażonym koronawirusem.

Żywność, maseczki i inne produkty ochrony osobistej Caritas dostarczyła kilka dni temu Domowi Pomocy Społecznej Zgromadzenia Córek Bożej Miłości w Bielsku-Białej oraz Domowi Pomocy Społecznej Braci Albertynów w Bulowicach. W obu placówkach siostry i zakonnicy sprawują opiekę nad osobami przewlekle chorymi.

Z kolei do Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku-Białej Caritas przetransportowała produkty ochrony osobistej – przyłbice ochronne, rękawiczki oraz wodę mineralną.

Diecezja bielsko-żywiecka.

Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter