21 maja, godz. 18:00 - Autostopem przez Pakistan Cieszyński Ośrodek Kultury "Dom Narodowy" zaprasza na wirtualną podróż autostopem przez Pakistan z Sonią Bałą, z którą spotkamy się wirtualnie na profilu Cieszyński Ośrodek Kultury "Dom Narodowy" na facebooku w czwartek, 21 maja 2020 r.

Sonia Bała jest podróżniczką a o swojej wizycie w Pakistanie mówi: W Pakistanie spędziłam 6 tygodni, przemierzając ten kraj niemal wyłącznie autostopem. Taki środek transportu pozwolił na prawdziwe doświadczenie tego miejsca, bliskie spotkania z mieszkańcami, zaglądnięcie do pakistańskich domów.

Czy Pakistan to kraj, którego należy się bać? Czy marzenie o przejechaniu słynnej drogi Karakorum Highway obciążone jest spotkaniem z terrorystami? W co się ubierać, by zaskarbić sobie sympatię i szacunek miejscowych? Jakie to uczucie przekroczyć najwyżej położone przejście graniczne świata? Co się jada u podnóży Karakorum i Himalajów? Dlaczego strażnicy na granicy Pakistanu i Indii muszą mieć iście akrobatyczne zdolności?

Na te i wiele innych pytań odpowiem w czasie prelekcji o jednym z najpiękniejszych i najbardziej fascynujących krajów, w których byłam.

Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/259084178785293/

mat/pras
Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter