Ktoś je porzucił, Ty możesz im pomóc. Na ciepły, kochający dom czeka: Maja, Drugi, Mała Sówka, Agat i Dakota.

KOTY:


Maja to piękna, choć płochliwa kotka, która została znaleziona razem ze swoją siostrą w 2018 r. w Brennej, jako malutki kociak. Trochę boi się ludzi, ale gdy wyczuwa kogoś dobrego, kto delikatnie się zbliża to pozwala mu pogłaskać swoje piękne futerko. Jej siostra już dawno znalazła swój szczęśliwy dom. Maja z pewnością również chciałby w końcu zaufać i znaleźć człowieka na całe życie, który cierpliwie ją do siebie przekona. Aktualnie kotka ma półtorej roku i jest po sterylizacji. Czeka cierpliwie w Cieszyńskiej kociarni, aż ktoś ją w końcu zauważy i pokocha.

Drugi to kocur, który nie ma za wiele szczęścia. Trafił do nas już jako dorosły kot. Na początku gdy przebywał w gabinecie weterynaryjnym dawał się głaskać, niestety w kociarni przebywa już o wiele za długo i coraz bardziej staje się wycofany... Staramy się do niego dotrzeć, ale nie jesteśmy w stanie poświęcić mu tyle czasu na ile zasługuje. Już nie raz widzieliśmy jak nieśmiałe, wycofane i pogubione koty zmieniały swoje nastawienie pod odpowiednimi skrzydłami. Jesteśmy przekonani, że kiedy w końcu znajdzie dom otworzy się i będzie wspaniałym przytulasem. Drugi jest wykastrowany, zaszczepiony i posiada czip.

Mała Sówka została przywieziona wraz z inną kotką przez schronisko. Swoje imię zawdzięcza niezwykłemu podobieństwu do naszej podopiecznej Sówki, która już znalazła swój dom. Na ten moment jest jeszcze nieśmiała, ale wydaje się być zainteresowana kontaktem z człowiekiem - zawsze przybiega na przywitanie i słodko miauczy patrząc prosto w oczy. Na razie nie za bardzo daje się głaskać, ale przy cierpliwym człowieku kotka z pewnością się otworzy i stanie się kanapowym przytulaskiem. Mała Sówka ma ok. roku, niedawno zamieszkała w domu tymczasowym w Cieszynie żeby się lepiej zsocjalizować i nabrać zaufania do ludzi. Kotka posiada chip i jest po sterylizacji.

Kontakt w sprawie adopcji lub domu tymczasowego dla kotów: Sabina: 881 798 630, Marta: 605 118 117

 

PSY:


Agat to cudowny pies, który marnuje swój potencjał, czas i swoje życie w schronisku. Agat jest piękny, dumny, ma dużo energii. To prawdziwy „psi dynamit”. Ale gdy znajduje się w pobliżu swego opiekuna od razu staje się łagodną, słodką psinką. Uwielbia być głaskany. Wtedy jego czujne uszy potulnie kładą się na głowie, a jego oczy wypełniają się szczęściem i wdzięcznością. To naprawdę wyjątkowy pies! Szukamy ludzi, którzy okiełznają ten pozytywny, radosny psi wulkan energii i zechcą wykorzystać typowe dla rasy pokłady inteligencji i wrodzonej chęci współpracy z człowiekiem. Agat jest w typie owczarka belgijskiego ma około 7 lat, przebywa w schronisku w Cieszynie.Dakota to suczka, która trafiła pod opiekę Fundacji w kwietniu 2020 roku razem z dwójką swoich dzieci. Jest nieco zestresowana nową sytuacją, ale pobyt w naszym domu tymczasowym bardzo dobrze na nią wpływa. Dakota ma około 4 lata. Bardzo ładnie chodzi na smyczy, jednak na spacerach źle reaguje na inne psy. Być może to chwilowa sytuacja związana z tym, że niedawno urodziła. Ale nie wiemy tak naprawdę co przeszła i jak dokładnie przebiegnie proces jej oswajania. Z pewnością sunia musi trafić w ręce osoby która podejdzie do niej z cierpliwością i wyrozumiałością.


Kontakt w sprawie adopcji lub domu tymczasowego dla psów: Iwona 793 555 194, Kasia 782 717 771

Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter