Za dzieci i ich rodziców modlono się w Dniu Dziecka, 1 czerwca 2020 r., podczas transmitowanego przez media społecznościowe Różańca z udziałem bp. Roman Pindla. 

Wikariusz generalny diecezji ks. Marek Studenski zachęcił do modlitwy za najmłodszych, by czas z dala od realnej szkoły i nauczycieli, mogły jak najlepiej wykorzystać. Jednocześnie zauważył, że przeżywany kryzys pandemii jest swoistym sprawdzianem dla rodzin.

„To sprawdzian tego, czy dom jest rzeczywiście domem, czy jest prawdziwym domowym Kościołem. Módlmy się o to, by wszystkie domy były prawdziwymi domami, a rodziny prawdziwymi rodzinami, by każdy dom był prawdziwym Kościołem domowym” – zaapelował kapłan.

Bp Roman Pindel na koniec modlitwy nawiązał do obchodzonego przez Kościół w drugim dniu po Zesłaniu Ducha Świętego święta Maryi Matki Kościoła. „Zwróćmy się do tej, która wędruje z ludem Bożym przez dzieje Kościoła, która wstawia się za nami, oręduje, troskliwie towarzyszy naszemu życiu i cały czas daje nam przykład swojego życia według Ewangelii” – dodał biskup i odmówił specjalną modlitwę papieża Franciszka o uwolnienie świata od pandemii koronawirusa.

Diecezja bielsko-żywiecka.

Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter