Tegoroczna oferta Pracowni Multimedialnej przewiduje szereg zróżnicowanych zajęć – filmowych, fotograficznych, kuratorskich, dziennikarskich… Zaplanowaliśmy spotkania dla grup zorganizowanych, a także indywidualnych uczestniczek i uczestników. Szukając najlepszych zajęć dla swojego dziecka, warto zapoznać się z krótką charakterystyką każdej propozycji.

Dla indywidualnych uczestników/uczestniczek:

Było/nie ma – warsztaty artystyczne i kuratorskie dla dzieci (20-23 lipca)

Podczas zajęć dzieci zamienią się w kuratorów i kuratorki i wspólnie z prowadzącą przygotują wystawę opowiadającą o tym, czego nie ma już w mieście. Wykonamy refotografie, zbierzemy opowieści mieszkańców i nagramy sondę, przygotujemy prace plastyczne, które będą elementem wystawy w ramach projektu “Nie/obecność”, realizowanego przez prowadzącą Pracownię. Co szczególnie ekscytujące – prace stworzone przez dzieci, ich pomysły na aranżacje przestrzeni zostaną wykorzystane w procesie przygotowywania wystawy. Twórcy i twórczynie zostaną zaproszeni na uroczysty wernisaż, który planowany jest jesienią 2020 roku.
Zajęcia zostaną podzielone na 2 grupy wiekowe: 7-10 lat w godz. 10.00-12.00 i 11-14 lat w godz. 12.30-14.30

Happening: Kwiaty, owoce, warzywa! (14 sierpnia)

To już kolejna odsłona akcji artystycznej w przestrzeni miasta. Podczas zajęć plenerowych stworzymy wieeelkie tekturowe przebrania inspirowane owocami, warzywami i kwiatami charakterystycznymi dla tej pory roku, a następnie ruszymy w korowodzie ulicą Głęboką zachęcając mieszkańców i mieszkanki miasta do troski o przyrodę.
Czas trwania zajęć: 10.00-14.00
Dzieci w wieku 7-15 lat.

Pracownia Foto/graficzna (24-29 sierpnia)

Zajęcia dla dzieci w wieku 7-10 lat przybliżające ciekawe zagadnienia związane ze światem fotografii i grafiki warsztatowej. Podczas zajęć czeka nas plener fotograficzny, zajęcia graficzne z wykorzystaniem prasy drukarskiej, a także wyjątkowa fotobudka.
Czas trwania zajęć: 10.00-12.00

Lato z Kroniką Kobiet

Zajęcia filmu animowanego dla dzieci w wieku 11-15 lat. Uczestnicy będą współtworzyć kolejny film z cyklu “Filmowa Kronika Kobiet”, zaangażują się w proces powstawania scenografii, animacji poszczególnych scen. Uroczysta premiera filmu planowana jest na listopad. Zajęcia realizowane w ramach projektu “Kronika Kobiet 2” współfinansowanego z środków programu Patriotyzm jutra.
Limit uczestników/uczestniczek: 10 osób. Zapisy: telefonicznie: mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Dla grup zorganizowanych:
Aby zapisać grupę na zajęcia w Pracowni należy dokonać rezerwacji terminu (mailowo/telefonicznie). Zajęcia są bezpłatne, zapewniamy niezbędne materiały.
E-czasopismo artystyczne (preferowany wiek uczestników: 10-14 lat)
Czas trwania: 2-2,5h. Podczas zajęć stworzymy czasopismo internetowe z wykorzystaniem fotografii, kolażu, ilustracji. Całość zostanie opublikowana na platformie issuu.com

Zabawy ze sztuką (preferowany wiek uczestników: grupa młodsza7-14 lat, grupa starsza: 10-14 lat)

Czas trwania: 2-2,5h Zajęcia inspirowane książką „Zróbmy sobie arcydziełko” warsztaty przybliżające nurty sztuki XX wieku – dadaizmu, surrealizmu i kubizmu. Podczas zajęć przygotujemy dzieła sztuki inspirowane artystami i artystkami, którzy zrewolucjonizowali sztuki wizualne.
Studio portretowe – wyjątkowa fotobudka (preferowany wiek uczestników: grupa młodsza7-14 lat, grupa starsza: 10-14 lat)
Czas trwania: 2-2,5h. Podczas zajęć dzieci zamienią się w fotografów/fotografki i modeli/modelki przygotują sesje zdjęciowe, a następnie wykonają i wydrukują swoje fotografie.

Wakacyjna pocztówka z Cieszyna – zaprojektuj sam/a! (preferowany wiek uczestników: 10-14 lat)

Czas trwania: 2-2,5h. Dzieci zaprojektują pocztówki z Cieszyna inspirowane archiwalnymi fotografiami miasta.
Książka – jak to się robi (preferowany wiek uczestników: grupa młodsza: 7-10 lat, grupa starsza: 12-14 lat)
Czas trwania: 2-2,5h. Uczestnicy i uczestniczki przygotują artbooka – dużą książkę artystyczną z wykorzystaniem kolażu, technik plastycznych.
Krótka forma animowana – pierwszy krok do poznania animacji poklatkowej. (wiek uczestników – 7-14 lat). Czas trwania 2-2,5h.
Poznaj Kronikę Kobiet – podczas zajęć dzieci obejrzą filmy o wyjątkowych mieszkankach Cieszyna, a następnie wezmą udział w quizach, zabawach utrwalających wiedzę o lokalnej historii.
Zasady zapisów i uczestnictwa:
Aby wziąć udział w zajęciach indywidualnych lub grupowych należy wysłać zgłoszenie mailem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub zadzwonić do Pracowni Multimedialnej – 33 85 20 710 wew. 12

Na wszystkie zajęcia obowiązują limity uczestników. Z racji trwającej pandemii covid-19, w 2020 roku jest to 10 uczestników/uczestniczek. Zajęcia są nieodpłatne, sprzęt, materiały zapewnia Biblioteka Miejska.

BM
Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter