Prawdziwą ucztę muzyczną przygotowała Parafia Ewangelicko-Augsburska w Cieszynie. Cztery wyjątkowe koncerty zaplanowane na lipiec i sierpień to prawdziwa gratka dla miłośników muzyki organowej, którzy mogą zatopić się w dźwiękach największego instrumentu na Śląsku Cieszyńskim. Mowa oczywiście o Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej - Koncerty Wyższobramskie w Cieszynie, który odbywa się w letnie niedzielne wieczory w kościele Jezusowym w Cieszynie.

To trzecia edycja wydarzenia, które otworzył w ubiegłą niedzielę Recital Mistrzowski w wykonaniu znanego kieleckiego organisty, producenta muzycznego oraz realizatora dźwięku Jakuba Garbacza. Przed nami kolejny koncert kameralny zaplanowany na 26 lipca. Tym razem wystąpią Andrzej Sikora- trąbka oraz Bartłomiej Barwinek - organy.

Repertuar Koncertów Wyższobramskich wypełniają utwory zarówno klasyczne jak i te bardziej popularne, gdzie artysta ma możliwość zaprezentowania się w nieco lżejszym repertuarze, np w popularnych utworach muzyki filmowej. Przykładem będzie tu koncert otwierający sierpniową część festiwalu zatytułowany "Organy inaczej" w wykonaniu Wojciecha Wantuloka.

Tegoroczny program zakończy 23 sierpnia Recital Mistrzowski w wykonaniu Tomasz Orłowa, zwycięzcy III-go Międzynarodowego Konkursu Organowego im. J.P. Sweelincka w Gdańsku, gdzie uzyskał II nagrodę (pierwszej nie przyznano), oraz laureata I-go Międzynarodowego Konkursu Organowego w Warszawie. Warto dodać, iż wstęp na wszystkie koncerty jest wolny.Foto i tekst Krzysztof Telma
Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter