Czytanie, słuchanie i rozumienie słowa Bożego w Kościele – to główny temat programu radiowego na antenie „Anioła Beskidów”, w którym profesor-biblista bp Roman Pindel przybliżać będzie rozumienie Pisma Świętego. Cotygodniowe audycje mają zwrócić uwagę na znaczenie lektury Biblii we wspólnocie Kościoła katolickiego.

W rozmowie z „Aniołem Beskidów” biskup podkreślił wagę wspólnotowego czytania słowa Bożego. Zwrócił też uwagę, że w czasach, gdy upowszechniają się bardzo zindywidualizowane, niekiedy niereligijne formy czytania Pisma Świętego, niezwykle ważnym problemem jest ukazywanie naturalnego środowiska doświadczania – słuchania i czytania – Biblii. Jest nim właśnie wspólnota wiary.

„Chodzi o zmaganie się ze słowem Bożym – księgą, która przecież nie spadła z nieba, a ja ją pochwyciłem i muszę się teraz zastanawiać, skąd jej autorytet, znaczenie i jakie są jej możliwości. Raczej powinienem się jakby stopić z takim strumieniem tradycji Kościoła, milionów ludzi, którzy przyjęli chrzest, przyjęli zbawienie w Chrystusie, czytali słowo Boże, nawracali się pod jego wpływem. Oto wraz z tym Kościołem, który jest w chwale i tu na ziemi, chcę czytać to słowo Boże i najlepiej je rozumieć dla mnie i mojego życia” – podkreślił biskup.

Bp prof. dr hab. Roman Pindel kieruje Katedrą Hermeneutyki Biblijnej i Judaistyki na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie. Jest autorem przeszło 20 książek i ponad 70 artykułów naukowych z zakresu biblistyki oraz licznych publikacji popularnonaukowych, a także różnych sesji formacyjnych.

Program biblijny z udziałem bp. Pindla pojawiać się będzie na antenie „Anioła Beskidów” w każdą środę o godz. 4.30, 9.30 i 15.30.

Diecezja Bielsko-Żywiecka
Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter