Bielsko-Biała - jedno z piękniejszych miast naszego kraju jest  usytuowane   w niecce u podnóża Beskidów. Panorama górskich szczytów widnieje  na każdym wzniesieniu. Miasto to nazwano również Małym Wiedniem, doceniając jego piękną architekturę.  W 2020r. Bielsko -Biała znów zasłynęło swoją urodą. Zdobyło tytuł  Kwiatowej  Stolicy Polski.

Od lat miasto jest pięknie ukwiecone. A w tym roku  tonie w kwiatowych aranżacjach. We wszystkich znaczących miejscach przestrzeni miejskiej  jest kolorowo i kwitnąco. Wabią oczy wszystkie ronda, pięknie udekorowane są schody prowadzące do centrum miasta.

Ciekawie ubarwiony kwiatami jest bielski Ratusz. Wieże kwiatowe stroją plac Chrobrego. Wszędzie we wszystkich kolorach kwiaty, zieleń i piękne aranżacje kwietne. Toteż nic dziwnego, że w plebiscycie na najbardziej ukwiecone miasto zorganizowanym przez firmę Terra Flower Power w 2020 r., wygrało nasze  miasto.

Pośród 52 miast zgłoszonych do plebiscytu, Bielsko-Biała uzyskało rekordową ilość głosów i w finale konkurencji, wygrało z Wrocławiem.

Z tej okazji, pod koniec września, mieszkańcy  zostali zaproszeni przez  władze miasta na dwudniową uroczystość, która odbyła się pod patronatem prezydenta  Jarosława Klimaszewskiego. Przygotowania trwały kilka dni. Rynek starego miasta w Bielsku-Białej udekorowano dodatkowo 5 tysiącami roślin i kwiatów.

Cały Rynek zakwitł  kolorową roślinnością, w wyjątkowych kompozycjach, gdzie  dla Bielszczan przygotowano  koncerty muzyczne inspirowane naturą Pawła Miklera i kapeli „Łąki łan”.

Paweł Mikler - to nie tylko artysta, ale przede wszystkim osobowość. Niepowtarzalna. Jest geniuszem dobrej atmosfery i magicznej aury, którą tworzy wokół siebie. Swoimi aranżacjami przenosi w inną, lepszą, zaskakującą muzyczną przestrzeń. Jego występy to nie tyle wykonanie utworów w doskonałych aranżach, ale przede wszystkim unikalne wydarzenie, interaktywna relacja ze zgromadzoną publicznością,  Połączenie perfekcji z finezyjną improwizacją.

Warszawski zespół „Łąki Łan” -  jest od lat rozpoznawalny jako duża koncertowa atrakcja. Są stałymi gośćmi festiwalu Open’er, grali na Przystanku Woodstock. Zazwyczaj dostają najlepsze godziny w programie juwenaliów. Tak przebojowej tanecznej muzyki i to na żywo, nie gra nikt w Polsce. „Łąki Łan” doprawia swoją muzykę punkową energią i ma z tego mnóstwo zabawy. Dodają do tego jeszcze więcej disco, trochę elektroniki. Są najbardziej kolorowym zespołem w Polsce. 
Mieszkają w łanie trawy. Występują w kostiumach owadów… Charyzmatyczny wokalista – Paprodziad – stara się za każdym razem podkreślić, że warto być blisko przyrody, dbać o środowisko i zachwycać się otaczającą nas naturą. W jego wizerunek wpisało się już, oprócz kolorowych strojów, chodzenie na boso. Jak sam twierdzi, chce być blisko Ziemi i w ten sposób wymienia swoją energię z planetą.

To był radosny czas. Wszystko działo się  w imponującej  kwiatowej oprawie.  Podczas tego wieczoru, w sobotę 19 września br.,  przedstawicielka firmy Terra Flower Power wręczyła wice-prezydentowi miasta Adamowi Ruśniakowi statuetkę i zapowiedziała przekazanie głównej nagrody: wieżę kwiatową na wiosnę oraz prezentację Bielska-Białej, z pełnym ukwieceniem, na jednej z kart miejskiego kalendarza Terra 2021 r.
Osoby obecne na Rynku mogły sobie zrobić ze statuetką pamiątkowe zdjęcia.

Świętowanie trwało 2 dni. W niedzielę 20 września, na mieszkańców Bielska-Białej czekał ekopiknik.
Rozpoczął się wyjazdem grupy rowerowej z Rynku do Parku im. Słowackiego, obok BCK. Poprowadził ją Prezydent Miasta Jarosław Klimaszewski.
Tu na uczestników pikniku czekały różne atrakcje m.in. spacer wśród drzew z Klubem Gaja, warsztaty ekologiczne, ekopogadanka z Paprodziadem – liderem kapeli „Łąki łan”, animacje: „Smoki uczą dzieci, mądrze segregować śmieci” i inne  niespodzianki.
Było  co wybierać!
Za wszystkie  atrakcje mieszkańcy dziękują włodarzom naszego miasta.  Jesteśmy dumni z Bielska-Białej!

Więcej zdjęć można zobaczyć TUTAJ

Tekst i fotografie: Urszula i Andrzej Omylińscy






















Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter