150 osób - tyle wynosi limit osób, które mogą uczestniczyć w nabożeństwach w kościele św. Marii Magdaleny. Od soboty 17 października powiat cieszyński wszedł do strefy czerwonej przez co został objęty dodatkowymi obostrzeniami.

W każdej świątyni obowiązuje założenie maseczki zakrywającej usta i nos. Przed wejściem do świątyni należy zdezynfekować ręce. Podczas nabożeństwa trzeba zachować dystans społeczny. Podczas uroczystości ślubu, chrztu i pogrzebuje wierni również muszą stosować się do obostrzeń.

Jak poinformowała Parafia św. Marii Magdaleny zostały zawieszone wszystkie spotkania formacyjne i duszpasterskie grup parafialnych - Można je odbywać tylko w formie wirtualnej. Decyzje o tej formie pracy podejmuje tylko ksiądz opiekun grupy. Nie będą się odbywać spotkania przygotowujące do I Komunii św. i bierzmowania - czytamy na stronie parafii.

Wiadomo także, że zaplanowane na wtorek 20 października bierzmowanie nie odbędzie się. Nowy termin zostanie wyznaczony przez Biskupa Ordynariusza Romana Pindla po konsultacji z organami sanepidu.

- Sytuacja, w której się znajdujemy jest dla nas wszystkich wezwaniem do odpowiedzialności i miłości bliźniego. Zasady sanitarne oraz wprowadzane obostrzenia mają nam pomóc zatroszczyć się o zdrowie i życie nasze i naszych bliskich. Dlatego bardzo prosimy wszystkich Wiernych naszej diecezji o przyjęcie ze zrozumieniem i przestrzeganie poniższych zaleceń - czytamy na stronie Diecezji Bielsko-Żywieckiej.

Już niebawem będzie obchodzić Uroczystość Wszystkich Świętych. Na dzień dzisiejszy już wiadomo, że 1 listopada oraz 2 listopada w Dzień Zaduszny nie odbędą się procesje na cmentarze. Nabożeństwa za zmarłych będą organizowane w kościołach zachowując obowiązujące przepisy dotyczące ilości wiernych w kościele.

Bardzo prosimy, aby cmentarze nawiedzać w dni poprzedzające i po uroczystości, o zrezygnowanie z wyjazdów na cmentarze w innych miejscowościach i o nie organizowanie spotkań rodzinnych - apeluje Diecezja Bielsko-Żywiecka.

... "Niech udział w Eucharystii, spowiedź, adoracja, modlitwa Słowem Bożym, również w ciągu tygodnia – z zachowaniem wszelkich wymogów bezpieczeństwa sanitarnego – staną się dla nas źródłem odwagi i duchowej siły.”

Tekst i foto: P.Staroń
Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter