Członkowie Caritas wraz z księdzem opiekunem ks. Jackiem Graczem podsumowali całoroczną działalność parafialnego Caritas.

Dzięki hojności ludzi Caritas mógł m.in. obdarować seniorów świątecznymi upominkami. Ale przedewszystkim wesprzeć w potrzebie wszystkich tych, którzy mają ciężką sytuację materialną.

Dla wielu osób miniony rok 2020 był ciężki. Dodatkowo trwająca pandemia nasiliła już ciężką sytuację. Jest wiele osób, które wiążą koniec z końcem i muszą zaciskać pasa. Niektórym brakuje środków nawet na podstawowe rzeczy takie jak m.in. zakup podstawowych lekarstw.

- Dzięki Waszym dobrym sercom, na wielu twarzach, w te święta, zagościł uśmiech i wróciła nadzieja, że może być lepiej. Serdecznie dziękujemy za zaufanie, którym obdarzyliście zespół Caritas - piszą wolontariusze Caritas w specjalnym oświadczeniu.

Warto dodać, że Seniorzy oraz osoby znajdujące się w kwarantannie, potrzebujące pomocy, mogą zadzwonić pod numer dyżurny Caritas +48 883 757 989. Telefon jest czynny od poniedziałku do piątku w godz. 12.00-18.00. Pod ten numer mogą się zgłaszać również osoby chętne do posługi w Caritas parafialnej.

Ważna informacja dla seniorów! Członkowie Caritas, którzy się z Wami kontaktują mają imienne legitymacje Caritas z pieczęcią parafii.

Warto podkreślić, że członkowie zaangażowani w parafialne koła Caritas, niosą pomoc potrzebującym każdego dnia, a nie tylko od święta. Zespoły charytatywne z cieszyńskich parafii, organizują różnego rodzaju inicjatywy i akcje na rzecz potrzebujących i z powodzeniem przyczyniają się do poprawy sytuacji osób potrzebujących pomocy.


Tekst i foto: P.Staroń
Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter