W Bielsku-Białej przy ul. Wyspiańskiego 33 swoją siedzibę Ośrodek Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem. Poza tym istnieją również lokalne punkty znajdujące się w Cieszynie, Kozach oraz Żywcu.

Ośrodek powstał w ramach projektu finansowanego ze środków Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Pospenitencjarnej - Funduszu Sprawiedliwości a jego celem jest kompleksowe, interdyscyplinarne wsparcie osób pokrzywdzonych  przestępstwem, świadków przestępstw oraz osób najbliższych.

Jak czytamy na stronie Diecezji Bielsko-Żywieckiej w każdym z punktów przyjmują specjaliści, którzy mają za zadanie rozeznać sytuację osoby pokrzywdzonej oraz pomóc jej dobrać optymalny zakres wsparcia.

W ośrodku można uzyskać pomóc z zakresu m.in. pomoc prawna, pomoc psychologiczna, pokrywanie kosztów czasowego zakwaterowania, zakupu sprzętu i wyposażenia, pokrywanie kosztów zakupu żywności lub bonów żywnościowych, organizowanie i finansowanie szkoleń i kursów podnoszących kwalifikacje zawodowe.

Pełną listę znajduje się tutaj: TUTAJ

Warto dodać, że w Cieszynie Lokalny Punkt Pomocy Pokrzywdzonym Przestępstwem w  mieści się w Domu Katechetycznym Parafii Św. Marii Magdaleny, ul. Sejmowa 1. Telefon 667 254 710. Punkt jest czynny we wtorki od 17-20 oraz czwartki od 16.15-19.15.

Tekst i foto: P.Staroń
Plakat Organizatora/mat.pras.Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter