Pomimo niskich temperatur i opadów śniegu nie brakuje chętnych do znakowania rowerów.

Straż Miejska w Cieszynie od kilku lat z powodzeniem prowadzi akcje znakowania rowerów. Podczas każdej akcji zgłasza się kilkadziesiąt osób chętnych oznakować swój rower.

W praktyce wygląda to tak,  że każdy rower zostaje oznakowany specjalnym flamastrem niewidocznym dla oka, a później wpisany do rejestru odznaczeń. Każdy, kto oznakuje swój rower, otrzyma dokument potwierdzający takie znakowanie.
 
Jak czytamy na stronie Straży Miejskiej - Oznakowanie roweru pozwoli na jego szybsze odnalezienie w razie kradzieży. O tym doskonale wiedział właściciel roweru, który 14 stycznia pomimo niskich temperatur na zewnątrz i obfitych opadów śniegu zgłosił się do Straży Miejskiej w Cieszynie aby oznakować swój nowy nabytek.

Straż Miejska zaprasza każde kto pomimo zimowej aury chciałby oznakować swój rower. Po wcześniejszym umówieniu telefonicznym zostanie ustalony odpowiedni termin.

Straż Miejska przypomina, że aby oznakować swój rower właściciel musi stosować się do wymagań, z którymi można zapoznać się TUTAJ

Oprócz wskazanych wyżej wymagań właściciel roweru musi posiadać maseczkę lub materiał zasłaniający usta i nos.

P.Staroń
Foto: Straż Miejska w Cieszynie/Facebook
Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter