Koło Misyjne „Misyjna Jutrzenka,” działające przy parafii śś. Apostołów Piotra i Pawła w Skoczowie, zaprasza w niedzielę, 24 stycznia o godzinie 15:00 do obejrzenia Jasełek Bożonarodzeniowych w wykonaniu dzieci w ramach akcji „Kolędnicy Misyjni” organizowanej przez Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci. W związku z obostrzeniami, przygotowany spektakl został przeniesiony do przestrzeni wirtualnej. Jasełka zostały nagrane w studiu filmowym. W produkcji wzięło udział niemal 40 dzieci, a w przygotowaniach pomagali rodzice.

Film opisujący historię przyjścia na świat Syna Bożego w wykonaniu „Misyjnej Jutrzenki” będzie można obejrzeć na stronie internetowej www.parafiaskoczow.ox.pl poprzez Transmisję online.

Uczestnicy tegorocznej akcji „Kolędnicy Misyjni” chcą pomóc rówieśnikom z Kenii i Tanzanii, którzy cierpią z powodu narastającej biedy. Dzieci te, należące do plemienia Masajów, przez większość czasu pomagają swoim rodzicom przy wypasie zwierząt, noszeniu wody, uprawie roli oraz w pracach domowych. Wiele rodzin nie ma środków na edukację swoich dzieci. „Prosimy o wpłacanie dobrowolnych ofiar na rzecz potrzebujących na stronie zrzutka.pl” – apelują autorzy jasełek.

Link do zrzutki na rzecz Masajskich Dzieci

Koło Misyjne w Skoczowie działa od 1994 roku. Grupę tworzą dzieci przedszkolne i szkolne, które swoją modlitwą i ofiarą materialną wspierają Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci. Spotkania odbywają się w każdą sobotę o godzinie 10:00 w Domu Katechetycznym przy ul. Stalmacha 4. W czasie cotygodniowych zajęć młodzi misjonarze poznają życie ludzi w odległych krajach, przygotowują przedstawienia, wykonują prace plastyczne i śpiewają.

mat/pras
Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter