Przypominamy - film promocyjny Śląsk Cieszyński, który został zrealizowany przez Powiat Cieszyński w ramach projektu współfinansowanego ze środków UE pn. „Śląsk Cieszyński bez granic”, zdobył II. miejsce w XV. Edycji Festiwalu Filmów Turystycznych, Ekologicznych i Artystycznych FilmAT.

- Prawie rok temu informowaliśmy Państwa o powstaniu filmu promującego markę turystyczną „Śląsk Cieszyński. Za czasów Starosty Cieszyńskiego Janusza Króla rozpoczęto prace nad filmem, a że w samorządzie istnieje ciągłość władzy, ja kontynuowałem, to, co rozpoczął mój poprzednik. Dziękuję mu za podjęcie tych działań. Właśnie stąd właśnie wzięła się ta nagroda, z której bardzo się cieszę - tłumaczy Mieczysław Szczurek, Starosta Cieszyński. 

- Cieszymy się bardzo, że film znalazł uznanie w oczach członków Komisji go oceniającej. Jest to ważny element promujący Śląsk Cieszyński - dodaje Stanisław Kubicius, Przewodniczący Rady Powiatu Cieszyńskiego.  

Festiwal FilmAT, organizowany od 16 lat, jest polskim członkiem Międzynarodowej Organizacji Festiwali Filmów Turystycznych – CIFFT (Comité International des Festivals du Film Touristique) z siedzibą w Wiedniu. Partnerami Festiwalu są m. in. Polska Organizacja Turystyczna i Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie.

Celem festiwalu jest prezentacja najnowszych trendów w dziedzinie filmów dokumentalnych, reportaży telewizyjnych, komunikacji turystycznej, filmów korporacyjnych i instytucjonalnych oraz ocena produkcji audiowizualnych w zależności od ich poziomu artystycznego i możliwości wpływania na grupę docelową. Festiwal wspiera rozwój krajowych i zagranicznych produkcji i organizuje odrębny konkurs filmowy dla filmów polskich oraz filmów z całego świata.

Źródło: Powiat Cieszyński

Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter