Gaziki, bandaże, a także leki przeciwbólowe i na przeziębienie mają się znaleźć w specjalnej „Apteczce dla ubogiego”, którą kompletuje Caritas bielsko-żywiecka. Akcja adresowana do osób bezdomnych i ubogich potrwa do 17 marca.

„Będziemy zbierać artykuły stanowiące wyposażenie apteczki oraz podstawowe leki tj. m.in.: gaziki jałowe, bandaże, plastry z opatrunkiem Granuflex, Octenisept, siateczki parafinowe Bactigras, leki przeciwbólowe, leki na przeziębienie, maści z witaminą A, chusteczki higieniczne, nawilżane, pianki do mycia ciała, Sudocrem” – zapowiada Caritas, zastrzegając, że wszystkie produkty muszą być nowe i mieć minimalną datę ważności do 17 kwietnia.

Środkami opatrunkowymi zostaną bezpośrednio obdarowani m.in. bezdomni – mieszkańcy Schroniska dla Osób Bezdomnych i Noclegowni w Bielsku-Białej. Leki trafią do placówek „świadczących stałą opiekę medyczną nad tymi osobami, które wymagają fachowej pomocy lekarskiej”.

Dary można przekazać do biura Caritas w Janowicach lub wpłacić darowiznę celową na konto Caritas w Banku Pekao SA nr konta 47 1240 1170 1111 0010 6323 0610 z dopiskiem „APTECZKA”.

Diecezja bielsko-żywiecka.

Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter