W gminie Hażlach trwają przymiarki do utworzenia nowego przejścia granicznego. Pojawiła się szansa, że za kilka lat nowoczesna kładka połączy oba brzegi Olzy ułatwiając transgraniczną komunikację między mieszkańcami Karwiny i Pogwizdowa.

Pomysł już spodobał się wielu mieszkańcom nadgranicznej miejscowości, a także miłośnikom aktywnego wypoczynku. Myśl o odtworzeniu kładki, która niegdyś łączyła miejscowość Łąki obok Karwiny z Pogwizdowem zrodził się już przed laty, jednak teraz pojawiła się szansa, by zrealizować zamysł.

Obecnie transgraniczne przedsięwzięcie uzyskało dofinansowanie na opracowanie dokumentacji projektowej, o czym poinformował za pośrednictwem mediów społecznościowych Wójt Gminy Hażlach Grzegorz Sikorski.

- Wkrótce ruszają prace projektowe i mam nadzieję, że za kilka lat w ramach kolejnego transgranicznego projektu unijnego powstanie kładka, która połączy oba brzegi Olzy. Korzyści z realizacji projektu są obopólne. Projektowana kładka umożliwi przyszłościowe połączenie ścieżką rowerową Cieszyn z Jastrzębiem – Zdrój (przez Karwinę), wykorzystując w tym celu „Żelazny szlak rowerowy”- pisze wójt

Tekst Krzysztof Telma, foto Fb Grzegorz Sikorski 

Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter