Działające od przeszło dwudziestu lat Hospicjum im. Łukasza Ewangelisty w Cieszynie niesie pomoc mieszkańcom Śląska Cieszyńskiego. Domowe hospicjum opiekuje się pacjentami w stanie terminalnym ich rodzinami jak również wspiera na różnych płaszczyznach osierocone dzieci. Cyklicznie poszerza także ilość kupowanego sprzętu specjalistycznego, który do tej pory był finansowany dzięki wielkiemu charytatywnemu przedsięwzięciu, jakiego podejmowała się społeczność II LO im. Mikołaja Kopernika w Cieszynie.

Do tej pory organizowany corocznie „Koncert Walentynkowy”, podczas którego młodzież szkolna odsłaniała swoje talenty artystyczne, wypełniała widownie Teatru im. Adama Mickiewicza w Cieszynie do ostatnich miejsc, a pozyskane środki zasilały konto cieszyńskiego hospicjum. Tegoroczny zastrzyk finansowy miał pomóc w zakupie kilku koncentratorów tlenu. Niestety niestabilna sytuacja epidemiologiczna zmusiła organizatorów charytatywnego przedsięwzięcia do rezygnacji z koncertu, jednak wolontariusze nie poddają się i nadal walczą o zakup potrzebnego sprzętu, uruchamiając zbiórkę pieniędzy na portalu zrzutka.pl, jednocześnie zwracają się z gorąca prośbą o pomoc.

- W związku z sytuacją pandemiczną, jaka wystąpiła w całym kraju, nie możemy w tradycyjnej formie zrobić Koncertu Walentynkowego w Teatrze ani kontynuować Ogólnopolskiej Kampanii “POLA NADZIEI” w tym roku. Dlatego zwracamy się z gorącą prośbą o wsparcie nas w zbiórce finansowej, gdyż chcemy zakupić bardzo potrzebne obecnie koncentratory tlenu – czytamy w zamieszczonym przez wolontariuszy wpisie w mediach społecznościowych. - Wierzymy, że tak jak na każdym Koncercie Walentynkowym będziecie z nami i tym razem, bo zmierzamy kupić kilka koncentratorów tlenu, których chorzy potrzebują w obecnym czasie w pierwszej kolejności – dodają.

LINK.

Tekst Krzysztof Telma

"Ponad dwadzieścia lat działamy jako domowe hospicjum na terenie Cieszyna i okolicznych miejscowości. Wspieramy pacjentów w stanie terminalnym, ich rodziny a także osierocone dzieci na różnych płaszczyznach (m.in. spotkania, terapie, wycieczki dla dzieci osieroconych). Duże znaczenie ma pomoc finansowa przeznaczana na zakup sprzętu specjalistycznego oraz koszty dojazdów do ośrodków leczenia. Od ponad dwudziestu lat społeczność II LO im. Mikołaja Kopernika w Cieszynie śpiewając, grając i tańcząc w cieszyńskim teatrze wspiera nas w tej całkowicie charytatywnej pracy. Od ponad dwudziestu lat "Koper" gra dla hospicjum
"Koncert Walentynowy", w tym roku niestety, nie udało się, ale nie składamy broni, bo walka toczy się o godną opiekę i jakość życia w chorobach nowotworowych dla naszych pacjentów.

Dlatego zwracamy się z gorącą prośbą do wszystkich, którzy mogą wesprzeć HOSPICJUM im. ŁUKASZA EWANGELISTY - tym razem dzięki portalowi zrzutka.pl.
Wierzymy, że tak jak na każdym Koncercie Walentynkowym będziecie z nami i tym razem, bo zmierzamy kupić kilka koncentratorów tlenu, których chorzy potrzebują w obecnym czasie w pierwszej kolejności."

LINK.
Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter