„Być może dla kogoś te rozważania będą okazją do zwrócenia uwagi na swoją relację z małżonkiem i podjęcia kroków do jej udoskonalenia bądź odbudowania, do wzrastania w miłości” – zachęcają Agnieszka i Wiesław Moś, małżeństwo z 20-letnim stażem, rodzice piątki dzieci w wieku od 6 do 20 lat. Nagrali oni wspólną modlitwę pasyjną, napisaną przez nich w ramach rozważań przygotowanych przez Krajowy Ośrodek Duszpasterstwa Rodzin. Tekst inspirowany jest adhortacją „Amoris laetitia” papieża Franciszka i został przygotowany przez małżonków dla małżonków.

„Napisaliśmy tę drogę krzyżową, bo chcieliśmy podzielić się naszym doświadczeniem oraz małżeńskimi przemyśleniami” – podkreślają Agnieszka i Wiesław Moś, przypominając zdanie św. Jan od Krzyża, że „przy końcu życia będziemy sądzeni z miłości”.

Agnieszka – ekonomista, od trzech lat pełni funkcję diecezjalnej doradczyni życia rodzinnego diecezji bielsko-żywieckiej, Wiesław jest informatykiem. Od 13 lat zaangażowani są we Wspólnocie Świętej Rodziny. Dzielą wspólną pasję: podróże. Aktywnie spędzają czas z dziećmi, a także towarzyszą narzeczonym w przygotowaniu do sakramentu małżeństwa. Chętnie podejmują działania mające na celu towarzyszenie i pomoc małżeństwom.

Diecezja bielsko-żywiecka.

Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter