Cieszyński Ośrodek Kultury "Dom Narodowy" zaprasza do udziału w Modlitwie Pasyjnej z muzyką Kapeli Fedaków w Kościele pw. św. Marii Magdaleny w Cieszynie.

28 marca, w Niedzielę Palmową, o godz. 19:30 w kościele parafialnym pw. Św. Marii Magdaleny odbędzie się „Pasyjna modlitwa z muzyką”. Podczas wydarzenia wysłuchamy pieśni wielkopostnych w wykonaniu Kapeli Fedaków. Modlitwa odbędzie się zgodnie z obowiązującym w tym dniu reżimem sanitarnym.

KAPELA FEDAKÓW
Kapela Fedaków to rodzinny zespół z Katowic, grający muzykę tradycyjną ze Śląska i innych części kraju, a także autorską muzykę inspirowaną polską muzyką tradycyjną. W skład grupy wchodzą: Iga Fedak – etnolog, etnomuzykolog i instruktorka tańca ludowego, która uczy tańców tradycyjnych w katowickiej Akademii Muzycznej na studiach podyplomowych z zakresu polskiej muzyki tradycyjnej, Kuba Fedak – muzyk, multiinstrumentalista, pedagog i kompozytor, który gra nie tylko polską muzykę tradycyjną, ale także m.in. jazz czy muzykę dwudziestolecia międzywojennego w zespole Warszawska Orkiestra Sentymentalna, gdzie jest wibrafonistą, oraz Karolina Fedak – skrzypaczka, lutniczka, która gra w zespole Będzie Dobrze. Podczas wykonywania pieśni wielkopostnych usłyszymy dźwięki wielu ciekawych instrumentów, m.in.: barabanu, bębenka obręczowego, akordeon, cymbały, fujarki, skrzypce czy suka biłgorajska (staropolski smyczkowy instrument muzyczny z grupy chordofonów ludowych, budową przypominający skrzypce), którą w znacznej mierze Karolina Fedak wykonała samodzielnie.

Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter