„Nie musisz trwać w stanie grzechu i godzić się na swój obraz, w jakim cię zaszufladkowano” – wskazuje ks. Marek Studenski w najnowszym odcinku rekolekcyjnym, będącym kontynuacją serii cieszącej się ogromną popularnością wśród internautów. Także i w tym epizodzie kapłan dzieli się na koniec przepisem kulinarnym i zachęca do przygotowania jabłka z cynamonem i czekoladą. Wybór dania jest nieprzypadkowy, bo owoc ten jest także przedmiotem rozważań rekolekcjonisty, który przypomina, że wbrew powszechnej opinii jabłko nie było narzędziem grzechu.

Aby zerwać ze stanem grzechu, duchowny wskazuje dwa warunki: porzucenie wygodnego status quo, tego co życiu pewne, ale jednocześnie zniewalające, a także zdanie się całkowicie na Boga, zaufanie Temu, który nawet wskrzesza umarłych. „Z Bożą pomocą mogę wszystko zacząć od nowa” – zapewnia.

„W każdej chwili możesz porzucić wygodne status quo i zacząć wszystko od nowa” – powtarza duchowny w prezentacji, będącej swoistą rehabilitacją jabłka postrzeganego jako przyczyna grzechu pierworodnego.

Posłuchaj: 
Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter