Zamiast wolontariuszy – wystawione kosze, w których można będzie zostawić część zakupów. Mimo pandemii Caritas wciąż organizuje pomoc żywnościową dla najbardziej potrzebujących. Już 19 i 20 marca każdy może przyłączyć się do akcji prowadzonej w całej Polsce.

Także Caritas bielsko-żywiecka włącza się w tę zbiórkę artykułów spożywczych. W sklepach sieci LIDL na terenie Bielska-Białej, Czechowic-Dziedzic, Kęt, Cieszyna, Oświęcimia, Skoczowa, Ustronia, Wisły i Żywca ruszyła zbiórka artykułów spożywczych z długim terminem przydatności do spożycia oraz środków higieny i utrzymania czystości. Zebrane produkty będą przekazane tuż przed Wielkanocą m.in. podopiecznym Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta.

Do koszy ustawionych za linią kas najlepiej włożyć cukier, olej, kaszę, ryż, makaron, czekoladę, ciastka, cukierki, herbatę, kawę, itp.

„W placówkach biorących udział w akcji znajdą się plakaty informujące o zbiórce. Liczymy na duży odzew, bo chcemy dotrzeć z pomocą do jak największej liczby osób niedożywionych i żyjących w ubóstwie. Tak, aby każdy mógł cieszyć się wielkanocnym śniadaniem. Zbiórka z uwagi na sytuację epidemiologiczną odbędzie się bez udziału wolontariuszy” – wyjaśnia Bartłomiej Kulisz, koordynator programów pomocy żywnościowej w Caritas Polska.

Akcję można wesprzeć również wysyłając charytatywnego SMS-a z hasłem PACZKA pod numer 72052 (koszt to 2,46 z VAT).

Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter