Młodzi łyżwiarze figurowi ponownie gościli nad Olzą. Na kilka dni Cieszyn kolejny raz stał się miejscem tanecznej rywalizacji w łyżwiarstwie figurowym, a to za sprawą odbywających się w Hali Widowiskowo-Sportowej im. „Cieszyńskich Olimpijczyków” zmagań tancerzy na lodzie, które trwały do niedzieli.

Mimo wprowadzanych przez rząd kolejnych ograniczeń, Młodzieżowe Mistrzostwa Polski oraz Mistrzostwa Polski Młodzików udało się nie tylko zorganizować, ale zgromadzić liczne grono młodych i utalentowanych zawodników. W sumie nad Olzę zawitało ponad 200 najlepszych łyżwiarzy z całej Polski, których kunszt i wdzięk można było również podziwiać podczas rozegranych w czwartek ogólnopolskich zawodów „Piastowski Piruet”.

- Mamy w sumie 204 uczestników, aczkolwiek trochę żałujemy, że w ostatnich dniach z imprezy wycofało nam się prawie 40 zawodników. Było to spowodowane kontuzjami, ale też wprowadzonymi obostrzeniami. Gdyby nie to, można by powiedzieć, że to największe w tym sezonie wydarzenie w świecie łyżwiarstwa figurowego w Polsce - przyznaje Zbigniew Niznikiewicz KS Cieszyn-Sekcja Łyżwiarstwa Figurowego.

Ze względu na pandemię, wydarzenie odbyło się bez udziału publiczności. Miłośnicy jazy figurowej mogli jednak śledzić wydarzenie na kanale Polskiego Związku Łyżwiarstwa Figurowego oraz YouTube. Najlepszym tancerzom gratulowała m.in. Burmistrz Miasta Cieszyna Gabriela Staszkiewicz.

Foto i tekst Krzysztof Telma
Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter