Niespełna tydzień czasu minął od usunięcia napisów, którymi wandale oszpecili mury kościoła św. Trójcy, a już pojawiły się niestety nowe.

Jak poinformowała Parafia św. Marii Magdaleny w ubiegłym tygodniu usunięto chemicznie wszystkie napisy, które znajdowały się na murach kościoła Trójcy św. Koszt usunięcia dzięki dobroci wykonawcy wyniósł 1 tys. zł. Po dwóch dniach na kościele pojawiła się swastyka i następne napisy.

- Bardzo prosimy parafian o pilnowanie naszego wspólnego dobra. Jeszcze raz przypominamy, że świątynia jest naszym wspólnym dobrem i nic nie usprawiedliwia aktów wandalizmu.Za usuwanie napisów koszty ponosi nasza wspólnota - apelują duchowni.

Niestety przez teren gdzie znajduje się świątynia przechodzi ścieżka do parku, w którym bardzo często przesiaduje młodzież. W miejscach tych dochodzi do spożywania alkoholu przez nieletnich.

Jeśli będziemy świadkami spożywania przez nieletnich alkoholu oraz dopuszczania się przez nich aktów wandalizmu nie bądźmy obojętni! Sprawę można zgłosić na Policję lub Straż Miejską pod numer alarmowy 986!

P.Staroń
Foto: Parafia św. Marii Magdaleny w Cieszynie/Facebook.
Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter