Nadchodzące Święta Zmartwychwstania Pańskiego otwierają serca wielu mieszkańców Śląska Cieszyńskiego. Ogłoszona przed tygodniem w Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Cieszynie akcja charytatywna, przyniosła oczekiwane efekty i wsparcie dla potrzebujących. Ekumeniczne przedsięwzięcie pod hasłem „Wielkopostne Porządki” wsparły również parafie rzymskokatolickie z Cieszyna i okolic. Dzięki ofiarnemu zaangażowaniu społeczności wyznaniowych, pomoc w postaci zebranych środków czystości dotarła do lokalnych domów opieki.

- Akcja miała charakter ekumeniczny i oprócz naszej parafii włączyły się w nią parafie rzymskokatolickie z Cieszyna i okolicznych miejscowości. Dzisiaj zebrane dary trafiły do trzech domów opieki: Ewangelickiego Domu Opieki Emaus w Dzięgielowie, DPS Betania ss. Elżbietanek w Cieszynie i DPS Bursztyn w Kończycach Małych. Chcemy bardzo serdecznie podziękować za wielkie serce wszystkim, Wam, którzy włączyliście się w tę akcję. W tym czasie każda pomoc się liczy! Dziękujemy! - czytamy w zamieszczonym wpisie na stronie Fb Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Cieszynie.

Wielkopostna akcja została przygotowana przez fundacje Małych Stópek i ma charakter ogólnopolski. By włączyć się w przedsięwzięcie, wystarczyło w lokalnym środowisku zainicjować zbiórkę chemii gospodarczej lub wpłacić datek na konto fundacji z dopiskiem „Wielkopostne Porządki”.

Tekst Krzysztof Telma / foto str Fb cieszyńskiej parafii ewangelickiej
Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter