Podczas niedzielnej akcji w parafii w Leśnej jeden nowy dawca zarejestrował się w banku szpiku kostnego, a 21 osób oddało około około 10 litrów krwi. W ten sposób mieszkańcy wioski na Żywiecczyźnie przeżywali 11 kwietnia 2021 r. odpust parafialny i uczcili Niedzielę Bożego Miłosierdzia.

We wspólnocie parafialnej pw. św. Michała Archanioła w Leśnej od lat rozwija się kult Bożego Miłosierdzia. W marcu 2000 roku zainstalowano tu relikwie św. siostry Faustyny. Od tej pory w trzecie piątki miesiąca odbywają się tu nabożeństwa do Bożego Miłosierdzia, a parafianie praktykują miłosierdzie. W miejscowym kościele, dzięki decyzji Stolicy Apostolskiej z 2002 roku, parafianie mogą przeżywać odpust także w Niedzielę Miłosierdzia.

Parafia w Leśnej zasłynęła w całej Polsce z bezprecedensowej inicjatywy rejestracji osób chętnych do oddania szpiku kostnego oraz innych przedsięwzięć charytatywnych. W sumie w leśniańskiej parafii od 2003 roku zarejestrowało się dotąd już kilkuset potencjalnych dawców szpiku. Oddano też około 3 tys. litrów krwi.

Przy parafii działa też wypożyczalnia specjalistycznych łóżek rehabilitacyjnych dla obłożnie chorych.

Diecezja bielsko-żywiecka.

Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter