Profesjonalny punkt informacji turystycznej powstanie w gminie Goleszów. Rozwój turystyki w regionie stał się dla samorządowców impulsem do podjęcia starań w celu uruchomienia punktu. Dzięki pozyskanym środkom z funduszy unijnych, miejsce obsługi turystów powstanie na parterze budynku Gminnego Ośrodka Kultury, gdzie mieści się również Izba Pamięci podobozu Auschwitz w Goleszowie. Transgraniczne przedsięwzięcie, wspólnie realizowane z czeskim partnerem, Wędrynią wzmocni wspólnie stworzoną ofertę turystyczną.

- Korzystając z możliwości pozyskania unijnego dofinansowania na ten cel, nadrabiamy zaległości dotyczące promocji turystyki na terenie naszej gminy. Środki z mikroprojektu, który uzyskał wysoką ocenę ekspertów, mają na celu rozwój potencjału przyrodniczego i kulturowego na rzecz wspierania zatrudnienia w branżach, które skorzystają na wzroście liczby turystów odwiedzających naszą gminę. Turystów ma bowiem przyciągać wspólna, transgraniczna oferta turystyczna tworzona w ramach projektu – czytamy w zamieszczonym wpisie na stronie Fb wójt Gminy Goleszów Sylwii Cieślar. 

Tekst Krzysztof Telma/ foto fb Sylwia Cieślar wójt Gminy Goleszów
Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter