Trwają przygotowania do uruchomienia masowych punktów szczepień przeciwko COVID-19. Resort Zdrowia planuje w każdym powiecie utworzyć co najmniej dwa przeznaczone do tego miejsca. Rząd zakłada, że jeśli w maju ruszą szczepienia we wszystkich planowanych punktach powszechnych, możemy się spodziewać, że do końca wakacji wszyscy zainteresowani Polacy przyjmą pierwszą dawkę szczepionki. 

Wszystko wskazuje na to, iż w powiecie cieszyńskim zostaną uruchomione nawet trzy punkty szczepień powszechnych, które być może rozpoczną działalność jeszcze w ostatnich dniach kwietnia. To jednak jest uzależnione od przeprowadzonej pozytywnie weryfikacji przez Narodowy Fundusz Zdrowia. 

- Obecnie czekamy na publikację oficjalnej listy punktów szczepień powszechnych. Samorządy przystępują do prac zmierzających do utworzenia punktów - informuje na stronie FB Starosta Cieszyński Mieczysław Szczurek. 

Gmina Cieszyn uruchamia punkt szczepień zlokalizowany w Hali Widowiskowo-Sportowej przy ul. Sportowej 1, z kolei samorząd Strumienia zgłosił punkt przygotowywany w OSP Bąków ul. Żniwna 12. Mieszkańcy Śląska Cieszyńskiego będą mogli także korzystać z punktu szczepień zgłoszonego przez powiat cieszyński, który mieścić się będzie w Zespole Szkół Technicznych w Skoczowie przy ul. Góreckiej 65. 

Krzysztof Telma 


Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter