Budząca się do życia przyroda, a do tego nadchodząca majówka zachęca do wypadu poza miasto. Coraz wyższe temperatury za oknem w połączeniu z perspektywą kilku dni wolnego kuszą, aby spędzić ten czas w górach na łonie natury. Niestety kurcząca się pokrywa śnieżna odsłoniła zalegające w górach śmieci, które pozostawili po sobie turyści. W najbliższy weekend Wisła zachęca do udziału w akcji sprzątania wiślańskich szlaków. Włączając się w inicjatywę nie tylko zadbasz o ochronę środowiska, ale możesz również liczyć na nagrodę.  

- Do wspólnego sprzątania zachęcamy zarówno turystów, jak i mieszkańców Wisły – najlepiej całymi rodzinami, aby od najmłodszych lat uczyć wspólnego dbania o najbliższe otoczenie. Posprzątania wymagają nie tylko szlaki turystyczne, ale także ścieżki spacerowe, tereny wzdłuż dróg czy brzegi rzek i potoków.  Również uczniów wiślańskich szkół namawiamy, by ruszyli po najbliższej okolicy i dali przykład jak dbać o czystość naszej małej ojczyzny zachęcają na swojej stronie organizatorzy.

Akcja ruszy już w piątek i potrwa do poniedziałku. Ruszając na wiślańskie szlaki zabierz ze sobą worek i rękawiczki. Zebrane do worka śmieci uwiecznij na zdjęciu, które opublikujesz pod postem promującym akcję na wiślańskim profilu facebookowym. Wypełnione śmieciami worki możesz zostawić w wyznaczonych przez miasto punktach. Jak zapewnia inicjator akcji, za każdy zebrany worek śmieci możesz otrzymać miłą niespodziankę w postaci nasion kwiatów miododajnych , sadzonki drzew lub karmnika dla ptaków, które będzie można odebrać do 15 maja w Centrum Edukacji Ekologicznej na Jonidle. 

Zbierz śmieci na terenie Wisły i odbierz:

- za 1 worek - opakowanie nasion roślin miododajnych
- za 2 worki - sadzonkę świerka
- za 3 worki - karmnik dla ptaków

Tekst Krzysztof Telma

Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter