4 maja na wiatach przystankowych w Cieszynie pojawiły się wielkoformatowe, kolorowe plakaty, przypominające imprezy i wydarzenia kulturalne, które odbywały się w latach 2019 i 2020 w naszym mieście. W ten sposób ich organizator, Cieszyński Ośrodek Kultury „Dom Narodowy”, chciał wlać w serca mieszkańców nadzieję, że mimo trudnych czasów już wkrótce wrócimy do normalności.

- Czas pandemii nie sprzyja organizacji imprez kulturalnych, szczególnie tych masowych. Wiele z zaplanowanych wydarzeń musieliśmy odwołać. Akcja z plakatami ma na celu przywrócić dobre wspomnienia i pokazać, jak było pięknie i jak wkrótce pięknie może być. Mimo trudnych czasów z nadzieją patrzymy w przyszłość i już planujemy letnie imprezy, które mamy nadzieję odbędą się w naszym mieście – mówi Agnieszka Pawlitko z COK „Dom Narodowy”.

17 wielkoformatowych plakatów będzie ozdabiać przystanki do połowy czerwca. Mamy nadzieję, że akcja przypadnie lokalnej społeczności do gustu. Czekając na autobus będą mogli przypomnieć sobie czasy normalności a być może znaleźć siebie na plakacie.

(COK)
Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter