- W przedświąteczną niedzielę, 18 grudnia, zapraszamy na międzypokoleniowe spotkanie, czyli Zaprojektuj Święta. W programie: pieczenie cieszyńskich ciasteczek, szycie karpi, rozstrzygnięcie 10. edycji Konkursu na cieszyńskie ciasteczka, Świąteczny Kiermasz, wystawy: goścINNOŚĆ i Polski Stół... -
zachęca do udziału w wydarzeniu Beata Mońka z Zamku Cieszyn.

Przedświąteczna niedziela obfitować będzie w zapachy, smaki i kolory. Nie zabraknie rozmów międzypokoleniowych, wymiany myśli z przyjaciółmi, czasu spędzonego z rodziną. Jednym słowem uczestnicy wydarzenia tradycyjnie już wraz z Zamkiem Cieszyn będą tworzyć, smakować, oglądać i czerpać radość ze wspólnie spędzanego czasu.

18 grudnia od godziny 11.00 – 16.00 trwać będą warsztaty pieczenia cieszyńskich ciasteczek z Janiną Hławiczką. O godzinie 12.00 rozpoczną się warsztaty szycia karpi z Magdaleną Paluch-Pasz. To propozycja dla tych, którzy chcą mieć karpia, ale… nie chcą go zjeść. Pozytywnym przesłaniem podzielą się z gośćmi Dorota i Aleksander Wojtasik, którzy również poprowadzą warsztaty pieczenia ciasteczek.

O godz. 11.00 rozpocznie się Kiermasz Świąteczny połączony z pokazem pieczenia szulek z Henryką Ożaną, który potrwa do godziny 17.00. Niedziela to również wystawa pod nazwą Polski Stół. -To wspólny projekt Porcelany Kristoff z Wałbrzycha, Manufaktury w Bolesławcu i Huty Julia z Piechowic – wyjaśniają organizatorzy wydarzenia.

Kolejna wystawa nosi nazwę: goścINNOŚĆ. - Wystawa inspirowana tradycją zostawania na wigilijnym stole pustego talerza. Jest pretekstem, by zapytać, na ile dzisiaj jesteśmy otwarci, gościnni i gotowi do spotkania z Innym – czytamy w zaproszeniu.
Tradycyjnie już, o godzinie 15.00 w niedzielne popołudnie poznamy laureatów X Konkursu na cieszyńskie ciasteczka.

Będzie więc się działo.


fot. arc.
Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter