Lubisz teatr? Interesuje Cię aktorstwo? Chcesz spróbować swoich sił na scenie? Nie wahaj się, tylko przyjdź na casting do grupy teatralnej działającej w COK „Dom Narodowy”. Spełnij swoje marzenia i zacznij przygodę z teatrem razem z nami!

Warunki udziału w castingu:

- Organizatorem castingu jest Cieszyński Ośrodek Kultury „Dom Narodowy”
- Termin castingu: 20 maja od godz. 17:00. Kandydaci zostaną poinformowani o dokładnej godzinie przesłuchania drogą mailową.
- Celem castingu jest wyłonienie osób do zagrania roli żeńskiej i męskiej w nowej sztuce teatru amatorskiego, działającego przy COK „Dom Narodowy”.
- Do ról poszukiwane są osoby młode w wieku 16-30 lat.
- Dopuszcza się możliwość zgłoszenia na casting osób w wieku powyżej 30 lat z szansą obsadzenia w rolach osób dojrzałych.
- Warunkiem udziału w castingu jest nadesłanie zgłoszenia na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
- Druk zgłoszenia znajduje się w osobnym załączniku na stronie www.domnarodowy.pl. Termin nadsyłania zgłoszeń do: 18.05.2021r.
- Od kandydatów wymaga się przedstawienia na scenie dowolnie wybranego, krótkiego tekstu literackiego (ok. 2 minuty)

Zwycięzców wyłoni Komisja w składzie:

- Grzegorz Widera - absolwent PWST w Krakowie Wydziału Aktorskiego we Wrocławiu. Związany z Teatrem im. S. Jaracza w Olsztynie, Teatrem Zagłębia w Sosnowcu, Teatrem Nowym w Zabrzu, Teatrem STU w Krakowie i Operą Śląską w Bytomiu. Aktor Sceny Polskiej Teatru Cieszyńskiego w Czeskim Cieszynie. W telewizji TVN występuje w serialu „19+” w roli Taty Ali. Pracuje także jako logopeda i wykładowca w Akademii WSB Wydział Zamiejscowy w Cieszynie.

- John Whitewood – pochodzący z Wielkiej Brytanii profesjonalny dramatopisarz, mający w swym dorobku osiem sztuk realizowanych przez telewizję (ITV) i siedem radiowych, emitowanych przez radio BBC. Obecnie pisze sztuki do odbioru „na żywo”, ponieważ woli kontakt z publicznością, mogącą reagować „tu i teraz”. Z powodzeniem reżyseruje i wystawia własne sztuki, a także gra w nich znaczące role.

- Adam Cieślar - absolwent Uniwersytetu Śląskiego, dyrektor COK „Dom Narodowy”. Marketingowiec, animator kultury, prezenter muzyczny, pedagog, autor lub współautor wielu projektów kulturalnych. Organizator imprez kulturalnych i festiwali.

Kolejne informacje wraz z arkuszami zgłoszeń będą dostępne na stronie www.domnarodowy.pl.

Dom Narodowy
Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter