Święty Mikołaj odwiedził najmłodszych pacjentów Szpitala Śląskiego w Cieszynie. Z workiem upominków zawitał na oddział chirurgiczny i pediatryczny, wręczając dzieciom prezenty, tym samym sprawiając, że szpitalna codzienność w ten szczególny dzień, stała się mniej uciążliwa, a dzień cieplejszy. Radość zbliżającego się gościa i grupy Mikołajów – pomocników, oznajmił dźwięk dzwoneczka.

Radość maluchów była ogromna, i nic w tym dziwnego w końcu taki gość, jak Święty Mikołaj nie odwiedza tego miejsca codziennie. Te wyjątkowe odwiedziny w szpitalu były podsumowaniem kolejnej jesiennej edycji akcji czytelniczej „Bajki, które leczą”.  Bo nie od dzisiaj wiadomo, że dzieci uwielbiają przygody, zaczarowany świat i niesamowite historie.

Małym pacjentom upominki rozdawały uczennice II LO im. Mikołaja Kopernika w Cieszynie pod opieką pedagoga Izabeli Żwak z wolontariuszką Panią Jadwiga Przywarą.

Przypomnijmy mikołajkowa akcja na terenie Szpitala Śląskiego w Cieszynie prowadzona jest już od kilku lat, nad jej przebiegiem niestrudzenie czuwają Panie: Barbara Kłosowska - Kierownik Biura Promocji Zdrowia Starostwa Powiatowego oraz Beata Parchańska z Biblioteki Miejskiej z Cieszyna. Jednak spotkanie z Mikołajem to nie tylko czas wręczania prezentów, ale również rozmów z małymi pacjentami. Wszystko po to, by podarować dzieciom swój uśmiech, zainteresowanie i choć na moment odwrócić uwagę od szpitalnej rzeczywistości.

Czy się udało? Bez dwóch zdań tak, świadczyć mogły o tym choćby uśmiechnięte buzie i otwarte ze zdziwienia oczy.


Tekst: Barbara Stelmach-Kubaszczyk
fot. Szpital Śląski w Cieszynie
Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter