W maju br. Biblioteka Miejska w Cieszynie zakończyła realizację projektu pn. „Twoje media w bibliotece”, który uzyskał dofinansowanie z budżetu obywatelskiego gminy Cieszyn. Projekt obejmował zakup 12 zestawów komputerowych wraz z oprogramowaniem, serwera plików, urządzenia wielofunkcyjnego i laptopa do sali multimedialnej cieszyńskiej biblioteki.

Już od czerwca Biblioteka zaprasza mieszkańców Cieszyna, w tym zwłaszcza Seniorów, na warsztaty i kursy komputerowe, których celem jest przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu poprzez bezpłatny dostęp do nowoczesnego sprzętu, nowych technologii i Internetu oraz pomoc mieszkańcom w zdobywaniu wiedzy i umiejętności cyfrowych. Z kolei dla dzieci cieszyńska Biblioteka, w partnerstwie z Fundacją KREATIVO z Cieszyna, przygotowała cykl cotygodniowych zajęć warsztatowych, pobudzających kreatywność i zainteresowanie światem, a jednocześnie budujących kluczowe kompetencje XXI wieku. Będą to zajęcia z robotyki i programowania klocków Lego, kodowania w Minecraft Education Edition i w Scratch 3.0, a także rozwiązywanie zagadek w stylu escape the room, zajęcia językowe z native speakerem i polską lektorką. Nie zabraknie również gier i zabaw ruchowych!

Biblioteka Miejska w Cieszynie dziękuje mieszkańcom Cieszyna za 1018 oddanych głosów i serdecznie zaprasza do nowo wyposażonej pracowni multimedialnej!

BM
Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter